Grifo geniaalsus paigutas Freiburgi liigatabeli kolmandale reale, Schalke jätkab punase laternana (0)

Freiburg alistas 2:0 Schalke. Mõlemad väravad lõi üks mees – Vincenzo Grifo. Foto: Scanpix / Uwe Kraft / IMAGO

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga 12. mänguvoorus alistas Freiburg 2:0 Bundesliga viimasel kohal oleva Schalke. Köln ja Hoffenheim mängisid 1:1 viiki.

Freiburg asus Schalke vastu juhtima alles avapoolaja lisaminutitel. 45+1. sai Vincenzo Grifo karistusala vasaku nurga lähistel palli, liikus sellega keskele poole ja lajatas terava pommlöögi tagumise posti suunas. Löök oli niivõrd tugev ja täpne, et Shcalke puurilukul Alexander Schwolowil polnud midagi muud teha kui võrgust välja korjata. Vaheaja saabudes juhtis Freiburg 1:0.

Freiburg, täpsemalt Grifo duubeldas eduseisu 62. minutil. Schalke mängumees Kerim Calhanoglu võttis karistusalas Jeong Woo-yeongi murule – penalti. 11 meetri trahvilööki asus lahendama avaväravaautor Grifo ning virutas selle üüratu jõuga paremasse ülanurka. Freiburgile tugev 2:0 võit.

Võit annab Freiburgile liigatabelis 24 silma ning paigutab nad kolmandale kohale. Teisel kohal asuv Müncheni Bayern edestab neid vaid ühe punktiga, tabeli liider Berliini Union aga kahega. Schalke on vajunud Bundesliga põhjamutta – 12 mänguga on teenitud vaid kuus punkti. Väljakukkumistsoonist pääsemisest lahutab neist viis silma.

Kölni ja Hoffenheimi kohtumine oli äärmiselt võrdne. 13. minutil andis Kölnile juhtohjad Florian Kainz. Austerlane suunas paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse ühe puutega väravavõrku – 1:0. Eduseis nulliti 36. minutil. Christoph Baumgartneri uhke soolodribling kulmineerus oivalise sööduga viiekasti, kust skooris Jacob Bruun Larsen. Poolaeg lõppes 1:1.

Teisel poolajal väravaid ei sündinud, küll aga sai Hoffenheimi mees Ozan Kabak punase. Kabak võttis Kölni rünnaku võikalt maha ning kaardi üle mees ei vaielnud. Lõppseis 1:1. Head hooaega tegev Hoffenheim on 18 punktiga seitsmendal tabelireal. Kölnil on punkte ühe võrra vähem, aga tabelis ollakse kümnendal kohal.

Schalke - Freiburg  0:2 (0:1)