Graafikud | Kuhu kadusid Levadia ja Kalju šansid? Miks edestas Tammeka Transi? Mis oli Tuleviku spunk ja kes Maardu timukas? (0)

2019. aasta Premium liiga lõppes FC Flora võiduga. Foto: Brit Maria Tael

Laupäeval selgus 2019. aasta Eesti meistrivõistluste Premium liiga lõpptabel. Meistritiitli teenis FC Flora, kahvatumad medalid ja kindel eurosarjapääse kuulusid FCI Levadiale ja Nõmme Kaljule, üleminekumängudele siirdus FC Kuressaare ja Esiliigasse langes Maardu Linnameeskond.

Kõrgliiga jaguneb punktivahesid vaadates selgelt kolmeks grupiks. Vahemikku 74-90 punkti mahtuv esinelik (FC Flora, FCI Levadia, Nõmme Kalju, Paide Linnameeskond), neile 25 punktiga kaotavad kaks keskmikku (Tartu Tammeka ja Narva Trans) ning keskmikest omakorda 20 punktiga maha jääv tagumine nelik (Viljandi Tulevik, Tallinna Kalev, FC Kuressaare ja Maardu Linnameeskond).

Soccernet.ee võttis need kolm gruppi eraldi ette ja vaatas, kust selle liikmed oma punktid teenisid. Milline oli edu duellides esinelikutiimidega, kuidas saadi hakkama keskmikega ja mis oli punktisaak tagumise neliku liikmete vastu? Alustame tipust ehk esinelikust.

REKLAAM
Järeldused antud tabelist ütlevad, et:

  • Flora on kõigis kolmes arvestuses kas tipus või selle vahetus läheduses, mis tagaski neile lõpuks suisa 12-punktilise edu. Omavahelistes mängudes jäädi miinusesse ainult Kalju vastu, aga sealgi minimaalselt (4 punkti Florale, 7 Kaljule).
  • Levadia kaotas tiitlilootused, sest oli mängudes Flora ja Kalju vastu tohutult kehv – 8 mängust teeniti 5 kaotuse kõrval ainult 1 võit ja 2 viiki. Florale jäädi esineliku omavahelistes mängudes alla koguni 11 (!) punktiga.
  • Kalju probleemiks olid mängud tabeli tagumise kuuikuga, sest esineliku tiimidest teeniti kõige vähem punkte nii matšides keskmike (ainult 13 punkti, teised kolm klubi 19-20 punkti) kui ka tagumise neliku vastu (42 punkti, teised kolm klubi 46-48 punkti).
  • Paide püsis medalimängus kaua sees, sest ei kaotanud tabeli tagumisele nelikule peaaegu mitte midagi (ainult viik Viljandi Tulevikuga) ja oli keskmike vastu sama edukas kui Flora (19 punkti) ja minimaalselt kehvem kui Levadia.

Nüüd aga keskmike ehk Tartu Tammeka ja Narva Transi punktide anatoomia:

Järeldused antud tabelist:

  • Tammeka oli tabeli tagumise kuuiku ainuke meeskond, kes teenis punkte kõigilt ülejäänud üheksalt võistkonnalt. Esinelikult võetud 12 punkti (3 võitu, 3 viiki 8 kaotust) oli muljetavaldav tulemus, aga tagumise neliku vastu suudeti 48-st võimalikust punktist teenida ainult 31 ehk 64,6%. See oli Tammeka 2019. aasta suurim miinus ja probleem. Punase laterna Maardu käest saadi näiteks kätte ainult 7 punkti.
  • Trans oli tabeli tagumise otsa vastu kindlam, kaotusi saadi viimase neliku käest vaid üks. Tammeka sama näitaja oli kolm. Tabeli tippude käest saadi ainult üks kaotus rohkem (9) kui Tammeka, aga kui tartlased kogusid antud sektsioonis ka kolm võitu, siis Trans ei ainsatki. Lõppenuks kasvõi üks viiest tabeli tippude vast tehtud viigist võiduga, olnuks viies koht Transi jagu.

Nüüd aga tagumise neliku ehk Viljandi Tuleviku, Tallinna Kalevi, FC Kuressaare ja Maardu Linnameeskonna punktide anatoomia:

Järeldused antud tabelist:

  • Tulevik saavutas seitsmenda koha tänu rivaalidest selgelt suuremale võimekusele mängudes tabeli esimese kuuiku meeskondadega, kust Viljandi meeskond teenis 13 punkti, mis oli rohkem kui neile lõpptabelis allajäänud kolm meeskonda kokku (12 punkti). See oli nende selle hooaja spunk!
  • Kalev tagas Premium liigasse püsimajäämise, sest oli duellides teiste tagumise neliku meeskondadega kõige edukam. Spordidirektor Joel Lindpere kiitis küll hooaja järel noore meeskonna esitusi mängudes tippudega ja märkis, et tagumiste vastu ei suudetud sama taset näidata. Aga punktid tulid ikkagi sealt.
  • Kuressaare oli tagumise neliku seas igas jaotuses keskmik, millest piisas aga ainult 9. kohaks. Esikuuiku meeskondade vastu ei saavutatud hoolimata mitmest (väga) lubavast esitusest - eriti kevadel! - ainsatki võitu.
  • Maardu püsis niivõrd kaua mängus sees eelkõige tänu Tammeka käest teenitud anomaalsele neljale punktile. Nad olid terve Premium liiga peale ainuke esineliku vastu kuivale jäänud võistkond ja olid ka kõige kehvem duellides teiste tagumise neliku liikmetega. Nad olid iseenda timukaks.

2020. aasta Premium liiga hooaja alguseni on jäänud veidi üle kolme kuu!

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK