Freiburgi väravavaht tegi loriskariusliku eksimuse ja Dortmund pööras kaotusseisu võiduks (0)

Freiburgi väravavaht Mark Flekken. Foto: Scanpix / Robert Wittek / EPA

Freiburg oli Saksamaa kõrgliiga teises voorus lähedal Dortmundi Borussia skalbile, kuid esimesel poolajal välja võideldud 1:0 eduseis mängiti viimase veerandtunniga maha ja kaotati 1:3.

Kodumurul mänginud Freiburg asus matši 35. minutil juhtima, kui skoori avas suvel Augsburgist soetatud Michael Gregoritsch, kelle jaoks oli see tänavu juba teiseks väravaks. Seejuures andis resultatiivse söödu endine Dortmundi kaitsja Matthias Ginter.

Kõik oli Freiburgi jaoks kontrolli all ka teisel poolajal, kuni väravavaht Mark Flekken tegi ränga eksimuse. Vahetusest sekkunud Jamie Bynoe-Gittens vajutas 77. minutil kaugelt peale ja Flekken pudistas palli loriskariuslikult väravasse. Sarnase eksimusega sai Karius maailmakuulsaks 2018. aastal, kui Liverpool kaotas Meistrite liiga finaalis Real Madridile.

Seejärel lagunes Freiburg täielikult, sest seitse minutit hiljem lõi teine vahetusmees Youssoufa Moukoko Dortmundi 2:1 ette ja 88. minutil vormistas lõppseisu Marius Wolf. See tähendab, et Dortmund jätkab kahe vooru järel täiseduga. Freiburg sai ühe võidu kõrvale esimese kaotuse.

Freiburg - Dortmund 1:3 (1:0)
35. Michael Gregoritsch - 77. Jamie Bynoe-Gittens, 84. Youssoufa Moukoko, 88. Marius Wolf