Fortuuna otsustas, et Salah ja Mane peavad teineteise kõri kallale sööstma (2)

Liverpooli ründajad Mohamed Salah ja Sadio Mane lähevad Aafrika MM-valiksarja otsustavas faasis vastamisi. MM-ile pääseb kas Egiptus või Senegal. Foto: Scanpix / Reuters / Carl Recine

Aafrika Rahvaste Karika finaalkohtumine mängitakse 6. veebruaril, aga kõigest poolteist kuud hiljem peetakse Aafrikas taas mänge ülimalt kõrgetele panustele, sest märtsikuu koondiseaknas selguvad viis seda maailmajagu MM-il esindavat koondist.

Aafrika valiksarja teises faasis moodustati kümme nelja-liikmelist alagruppi, kust pääsesid edasi ainult võitjad. Need 10 koondist loositi eile paaridesse, kes märtsis kodus-võõrsil süsteemis kohtuvad. Võitjad sõidavad Katari MM-ile, kaotajad peavad hakkama ootama 2026. aasta MM-i.

Fortuuna hoidis lahus kõik neli Põhja-Aafrika koondist (Egiptus, Alžeeria, Tuneesia, Maroko), mis jätab õhku stsenaariumi, et Sahaara-tagust Aafrikat esindab MM-il ainult üks koondis. Nii väike oli selle regiooni esindatus viimati 1990. aasta MM-il, kui Aafrikal oli vaid kaks kohta praeguse viie asemel.

Loosimise tulemusel tekkisid järgmised paarid: Egiptus – Senegal, Kamerun – Alžeeria, Ghana – Nigeeria, Kongo DV – Maroko ja Mali – Tuneesia.

REKLAAM

Kõige intrigeerivamad vastasseisud on Egiptus – Senegal ja Ghana – Nigeeria. Esimene põhjusel, et meeskondade kapteniteks on Liverpooli edurivi liikmed Mohamed Salah ja Sadio Mane, kes peavad nüüd loosi tahtel MM-valiksarjas teineteise kõri kallale sööstma. Üks pääseb MM-ile, teine mitte.

Ghana – Nigeeria duell on aga eriti laetud, sest nad peavad teineteist oma suurimaks rivaaliks. Tegu pole küll naaberriikidega, sest nende vahele jäävad Togo ja Benin, aga kuna valdavalt prantsusekeelses Lääne-Aafrikas on nende mõlema riigi ametlikuks keeleks inglise, siis on rivaliteet sügav ja kauaaegne.

Aafrika MM-valiksarja 3. faasi paarid:

Egiptus – Senegal
Kamerun – Alžeeria
Ghana – Nigeeria
Kongo DV – Maroko
Mali – Tuneesia

Mängud peetakse kodus-võõrsil põhimõttel 24.-29. märtsini, MM-ile pääsevad võitjad.

2 kommentaari

p3lmeen   •  
(89.219.130.***)
Arlés Laul   •  
(91.129.103.***)
@p3lmeen

Aafrika rahvuste karikas ja MM'i playoff'id veidi erinevad võistlused.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK