Filigraanne Liliu näitas Paides, miks ta on liiga suurim väravakütt (galerii!) (0)

Premium liiga liider Nõmme Kalju tegi täna oma töö väga eeskujulikult ära, kui Paide Linnameeskonnale võõrsil 3:0 koht kätte näidati.

Kalju läks Paidesse veidi haavatud koosseisuga, sest puudu olid nii paremkaitsja Andri Markovitš kui ründaja Rimo Hunt. Tagasi oli aga karikamängu vahele jätnud Liliu ning täna temast piisas.

Liiga parim väravakütt kasvatas oma konto täna 22 pealt 25-le ning lahkus platsilt mängupalliga. Kuigi esimesel kümnel minutil oli tal juba kolm suurepärast võimalust, siis andis ta Andrea Liottile veel armu. Küll lõi puurilukule pihta, küll napilt mööda.

Alates 22. minutist värskelt end Malta koondisesse lubanud mängija enam ei eksinud. Paide kaitsjad unustasid Liliu täiesti üksinda ning ta kasutas kaasmaalase William Gustavo ideaalse söödu filigraanselt ära, kui lõi palli otse õhust nurka ära.

Kuigi Paide veel korraks ärkas, siis Liliu otsustas mängu saatuse ära avapoolaja lõpus ja teise alguses. Paide mängijad lubasid ta esimesel üleminutil jooksma ning nii mängis ta kokkuvõttes üle mõlemad keskkaitsjad ja ka väravavahi. Kolmas sündis kohe teise poolaja alguses, kui peaga lahendas ta ära Kaspar Pauri tsenderduse.

Mängu lõpp läks aga veidi koledaks, sest väiksemad või suuremad vigastused said nii Igor Subbotin, William Gustavo kui ka Liliu ise. Kui esimesed kaks vahetati välja, siis Liliu suutis mängu lõpuni longata. Avapoolajal lahkus trauma tõttu Paide ründaja Henri Hanson.

Kuigi Miko Pupart jagas välja vaid kaks kaarti, siis mõlemad olid väga tähendusrikkad. Esiteks sai Sören Kaldma viimase lootuse vea eest Alex Matthias Tamme vastu punase kaardi ning neljandal üleminutil korjas viivitamise eest kollase Reginald. Kuna järgmine kohtumine on Pärnu Vapruse vastu, siis võib eeldada, et tegemist oli meelega võetud kaardiga, et mängukeeld liiga viimase vastu ära kanda.

Mängu parim - Liliu

Kuna mäng oli täielikult ühe mehe pidu, siis pole selles tiitlis kahtlustki. Liliu oleks parema õnne korral võinud kolme asemel lüüa vabalt ka viis või kuus väravat.