Fakt: Liverpoolis on 15 aasta suurim põud (3)

Peatreener Jürgen Klopp ja tähtründaja Mohamed Salah. Foto: Scanpix / Miguel Medina / AFP

Inglismaa kõrgliigas eile Manchester Unitediga 0:0 viiki mänginud Liverpool pole väravat löönud 348 minutit järjest, mis on nende seatud standardeid arvestades erakordselt pikk aeg.

Viimati võttis Liverpool koduliigas võidu 19. detsembril, kui võõrsil alistati 7:0 seisuga Crystal Palace. Tagantjärele võib seda "testi" pidada valepositiivseks, sest järgnenud on 1:1 koduviik tabeli eelviimasel real olnud West Bromwich Albioniga, 0:0 seisuga poolitatud punktid Newcastle Unitediga ning seejärel kaotati 0:1 Southamptonile. Eile omati küll palli, aga lepiti ka Manchester Unitediga väravateta viiki.

Kloppi hoolealustest sai seega alles kolmas Premier League'i meister, kel pole oma valitsemisajal õnnestunud kolmes mängus järjest väravat lüüa. Eelmised kaks olid Arsenal 1998/99 ja Leicester 2016/17.

Liverpoolil endal oli kolmemänguline väravapõud viimati 2005. aastal, aga mänguminutitesse ülekandes polnud ka see nii pikk. Kui praeguseks pole klubi väravad löönud 348 minutit, siis toona oli paus 315 minutit. Mohamed Salah on küll jätkuvalt liiga suurim väravakütt, aga see rõõmustab praegu ilmselt väheseid Liverpooli poolehoidjaid.

Liverpool kaotas viimati Anfieldil 2017. aasta aprillis Crystal Palace'ile ehk 68 mängu tagasi, see seeria sai eile jätku. Küll aga sai teine võimas jada otsa, sest esimest korda 42 kohtumise järel ei õnnestunud neil koduses liigamängus väravat lüüa.

Järgmine kodumäng ootab Liverpooli ees juba neljapäeval, kui kodus kohtutakse 17. positsioonil asetseva Burnleyga.