Eurosarjade uus reaalsus: mängud kolmandas riigis ja võimalikud tehnilised kaotused (1)

UEFA president Aleksandr Ceferin. Foto: UEFA Twitter

UEFA jagas täna oma kodulehel COVID-19 viirusest tingitud juhendit, kus on nii mõnigi väga oluline punkt, mis võib järgmist hooaega kardinaalselt muuta.

Kõik kvalifikatsiooniringides osalevad klubid peavad hiljemalt kaks päeva enne loosi teavitama UEFA-t kirjalikult, kas UEFA poolt koostatud dokument reisitingimustega asukoha riigis on tõene või on piiranguid muudetud. FC Flora jaoks algab Meistrite liiga hooaeg kahe nädala pärast ja loos toimub 9. augustil. Euroopa liiga (osalevad FCI Levadia, Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond) loos toimub päev hiljem, mängud toimuvad ilmselt 27. augustil.

Kodumängu korraldav klubi peab tagama, et vastasvõistkond saaks nii riiki siseneda kui sealt väljuda ning oma koduriiki saabuda piiranguteta. Vajadusel tuleb korraldada mäng oma kuludega neutraalses riigis, kus kummalegi võistkonnale ei laieneks piiranguid. Kui sellist piirkonda UEFA liikmesriikide seast ei õnnestu leida, siis tähendab see kodumeeskonnale tehnilist kaotust. 

Juhul, kui piirangud tulenevad vastasvõistkonna asukohariigist ja on seotud külalismeeskonna koju naasmisega ning koduklubi ei suuda pakkuda sobivad neutraalset mängukohta, teeb otsuse mängukoha osas UEFA. Siiski jääb kodumeeskonna kohustuseks mäng korraldada, kulud kannavad mõlemad klubid võrdses mahus. Kui see lahendus emmale-kummale klubile ei sobi, siis tähendab ka see tehnilist kaotust.

REKLAAM

Mis saab mängijate positiivsete koroonaproovide puhul?

Kui mängija(d) on andnud positiivse proovi, toimub mäng siiski ettenähtud päeval, kui vähemalt 13 mängijat (minimaalselt 1 väravavaht A-nimekirjast) saavad mängida. Eeldusel, et kohalik võim ei nõua kogu võistkonna karantiini minekut.

Juhul kui A-nimekirjas ei ole vähemalt 13 mängukõlbulikku jalgpallurit või ei ole ühtegi väravavahti, võib UEFA mängu aega muuta kuupäevadele, mis on toodud dokumendis. Mängu toimumiseks ettenähtud ajal võivad erandkorras osaleda mängijad, kes a) on võistkonda registreeritud ning võivad osaleda kohalikel meistrivõistlustel; ja b) on testitud. Mängude edasilükkamine on võimalik aga ainult teatud määral, kui UEFA seda enam teha ei saa, siis tähendab ka see tehnilist kaotust.

UEFA plaan on igal juhul jõuda mängudega lõpuni ja kui see mingil põhjusel võimalik pole, siis oled ise paratamatult mängust väljas. Kui näiteks mõni Eesti klubi peab mängima euromängu mõne teise riigi klubiga ja erinevatel põhjustel pole see emma-kumma jaoks lihtsalt võimalik, siis ongi eurohooaeg hoobilt läbi.

***

Selle hooaja eurosarjad saavad jätku homme, kui taaskäivitub Euroopa liiga, mis jõuab lõpule 21. augustil Kölnis. Meistrite liiga mängud algavad reedel ja finaal toimub 23. augustil Lissabonis.

1 kommentaar

sanderk   •  
(90.190.194.***)
mida see siis antud olukorras tähendab, kus pool euroopat paneb teise poole karantiini?
Kõik hakkavad Maltal v Küprosel mängimas käima? v mis iganes riik tahab oma turismi miinust jalgpalli mängude korraldamisega tagasi teha.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK