Esimese "Elagu Ukraina!" video eest hoiatada saanud Horvaatia äss on sattunud uude skandaali (2)

Foto: scroll.in

FIFA käest hoiatada saanud Horvaatia koondise keskkaitsja Domagoj Vida sai hakkama juba teise skandaalse videoga, mis seekord ei pruugi nii hästi lõppeda.

Meedias levib video, kus Domagoj Vida on koos koondise abitreeneri Ivica Oliciga. "Lähme baari, kui ma tulen, siis maksan! Elagu Ukraina! Belgrad põleb!" skandeerib seal Vida. Pole täpselt teada, kus ja millal see video tehtud on, aga mõlemad kannavad Horvaatia koondise vormi. FIFA on teatanud, et asja uuritakse.

Pärast võidukat veerandfinaali Venemaa vastu, kus Vida ka skoori tegi, postitas koondise abitreener Ognjen Vukojevic sotsiaalmeediasse esimese skandaalse klipi. Seal hüüdis Vida samuti "Elagu Ukraina!", aga hiljem selgitas Vene meediale, et see oli lihtsalt nali. FIFA otsustas kahematšilise keelu asemel horvaati hoiatada, aga Vukojevic on tänaseks juba koondise juurest koju saadetud.

Nii Vida kui ka Vukojevic on varem esindanud Kiievi Dinamot vastavalt viis ja seitse aastat. Nüüdseks on Vida läinud Besiktasesse ja Vukojevic on mängijakarjäärile lõpu teinud. Horvaatia kohtub MM-i poolfinaalis homme Inglismaaga.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

Poteito   •  
(84.50.241.***)
Ei julge enam Ukraina öeldagi, äkki mõni seltsimees kuuleb, teatab kuhu vaja ja läheb sõjaks. Kuradi haiged ajad.
lol   •  
(194.150.65.***)
Poteito ei saa aru, et tegu on kõige ehtsama provokatsiooniga Venemaa pinnal kui karjuda seal riigis teise riigi natsionalistide põhislooganeid. Lisaks veel "Põlegu Belgrad" on väikene tagasivise Jugoslaavia kodusõtta (horvaat näitab põlgust serblaste suhtes Serbia liitlase maal, ilmselge provokatsioon), mis taaskord näitab inimene tegeleb oma poliitilise agenda väljendamisega spordisündmuste ajal, kus on nulltolerants igasuguste poliitiliste märkuste tegemiseks. FIFA on andnud mõista, et sport ja poliitika ei tohi koos eksisteerida, näiteks on visatud ning visatakse ka tulevikus FIFA turniiridelt välja võistkondi ja koondiseid, mille alaliidud on politiseeritud (nt rakendatud autokraatliku riigi propagandavankri ette).

Usun, et sa ei oleks rahul kui venelased tegeleks oma poliitiliste väljaütlemistega, et "Baltiriigid on meie", "Vene impeerium on Ukraina õigusjärgne omanik". Jah, tõsi, et nende slooganite nö. tugevus on erinev, näited on väga agressiivsed, samas Ukraina ja Horvaatia slooganid on seotud eksisteerinud või eksisteerivate sõjaliste ja poliitiliste konfliktidega.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK