Esiliiga liider lisas Moyesile halle juukseid, Tottenhamile jälle lisamäng (Batshuayi tänas usalduse eest) (0)

Inglismaa karikasarjas jõudis viiendasse ringi ekh 16 parema sekka West Bromwich Albion, alistades võõrsil 1:0 West Ham Unitedi. Võidu tegi magusamaks asjaolu, et West Brom mängib esiliigas, West Ham aga kõrgliigas.

Tõsi, Inglismaa liigapüramiidis lahutab meeskondi hetkel vaid mõni koht, sest West Brom on esiliiga liider, West Ham aga kõrgliigas 17. kohal ehk esimesena väljalangemisjoone kohal. Mängu ainsa värava lõi 9. minutil Conor Townsend ning ehkki tugeva koosseisuga alustanud West Hami peatreener David Moyes vahetas teiseks poolajaks sisse Mark Noble'ist, Michail Antoniost ja Angelo Ogbonnast koosnenud kolmiku, ei õnnestunud kodumeeskonnal viigini jõuda. Abi polnud sellestki, et 72. minutil eemaldati Semi Ayayi ja West Brom lõpetas mängu kümnekesi.

Kõrgliigaklubidest jäi viies ring kättesaamatuks ka Burnleyle, ent nemad pidid kodus 1:2 alla vanduma liigakaaslasele Norwich Cityle. Premier League'i klubidest tagasid edasipääsu Leicester ja Sheffield United, samuti Hullist 2:1 jagu saanud Chelsea. Pealinlaste avavärava lõi seejuures liigas väga napilt mänguminuteid saav Michy Batshuayi, teise tabamuse lisas Fikayo Tomori.

Üllatas aga 2008. aasta karikavõitja Portsmouth. Peagi pärast triumfi raskustesse sattunud, nelja aastaga kõrgseltskonnast tugevuselt neljandasse liigasse pudenenud ning praegu League One'is ehk kolmandal liigatasemel mängiv Portsmouth sai 4:2 jagu esiliigasse kuuluvast Barnsleyst.

Koguni neljas paaris jäi seis aga viiki, mis tähendab korduskohtumist. Juba teist ringi järjest sai lisamängu graafikusse Tottenham Hotspur, viigistades võõrsil Southamptoniga. Võit ja edasipääs libises pealinlastel seejuures käest vaid kolm minutit enne mängu lõppu, kui täpne oli Sofiane Boufal. Hätta jäi ka tugeva koosseisuga mänginud Newcastle, kes ei suutnud kodus murda League One'is mängivat Oxford Unitedit.

Pühapäevastes mängudes jahivad Premier League'i meeskondadest edasipääsu Liverpool ning Manchesteri klubid City ja United, esmaspäeval Arsenal.

West Ham - West Brom 0:1 (0:1)