Esiliiga B liidrite duelli pööras teisel poolajal enda kasuks FC Tallinn (0)

Tabeli tipus asuv JK Tabasalu pidi vastu võtma kaotuse. Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Esiliiga B liidrite lahingus pööras FC Tallinn teisel poolajal võõrsil JK Tabasalu vastu kaotusseisu 3:1 võiduks.

Mingit salajast ja aeglast kompimist kumbki alguses ei näidanud, vaid kohe avavilest pandi täie energiaga ning hakati otsima lahendusi, kuidas võimalikult kiirelt vastaste väravalukk lahti muukida. Külaliste poolelt sai näha, kuidas ühel rünnakul hõigati, et pall tagant spurtivale kaaslasele jäetaks, mida ka tehti ning tolle ohtliku löögi pareeris Kaarel Rumberg. Tabasalu kiirrünnakul magati aga maha väleda Tristan Pajo minek. Tema ja pealinlaste puurivahi vahele jäi ainsana David Datov, kes suutis aga pea külmana hoida ja palli kenasti ära katta, et asi päris hapuks ei kisuks.

Häid momente suudeti luua ka edaspidi. Pajo saatis heast kohast palli nii, et see oli Maksim Suhhomjatnikovile kergeks saagiks. Märten Subkal oli tsenderduse järel justkui vaev vaid pea vahele panna ja skoor olnuks avatud, ent pealöök lendas raamidest mööda. Rumbergi tõrje järel oli Mihhail Jumankinil hea koht vajutamiseks, aga üritus läks üle jala.

Kümme minutit enne avapoolaja lõppu tõusis mõlemalt poolt kisa, kui Vassili Kulik oli frustratsiooni pealt kukutanud vastase, pärast seda, kui ta eelnevalt vastaste poolt tangide vahele võeti ja kust ta viga tahtnuks, ent vile vaikis. Kohalikud nõudsid kaarti, ent vilemees piirdus patustajaga pikema vestlusega.

41. minutil tegid külalised enda väljakupoolel lohaka pallikaotuse ning sekundid hiljem oli Pajo löögil, ent Suhhomjatnikov päästis omad tõrjega. Mõni moment hiljem pandi paremalt äärelt mõõdetud tsenderdus Mattias Villem Ormissonile, kes suutis lüüa kahelt meetrilt palli vastu väravavahti.

Poolaja viimasel minutil sai aga Tabasalu oma tahtmise kätte, kui otsajoone juurest leiti passiga vaba Alan Nahk, kes tugeva löögiga momendi realiseeris, jättes vastaste puurivahi täiesti võimetuks - 1:0.

Esimesel lisaminutil oli külalistel võimalus viigistada, kui Maksim Kalimullin tekitas võõrustajate kaitseliinis pahandust, ent löömise asemel hakkas söötma edasi Kirill Nesterovile. Seal sai juba kaitsja vahele ja selle pealt mindigi pausile.

Teine kolmveerandtund algas kohalikele külma dušiga, kui 48. minutil keeras Nesterov liigagi lihtsalt kaitsjast maha ja saatis palli raamide vahele - 1:1.

Seejärel pääses Kalimullin kiirusega kaitsjate vahelt läbi ja sai ka löögile, ent Rumberg oli omal kohal ja päästis. 53. minutil võttis Matvei Jekimov kodumeeskonna kasti äärel maha Joosep Põdra ning sellega oli otsus selge - veategijale kollane kaart ja Tabasalule penalti. Lööma läks liiga suurim väravakütt Pajo, kel kirjas 21 tabamust. Suhhomjatnikov hüppas küll õiges suunas, ent pall saadeti niigi väga napilt vasakust postist mööda ning nõnda jäi tabasalukatel ülihea võimalus kasutamata, et taas kohtumist juhtima minna.

64. minutil andis Albert Taar filigraanse läbisöödu Kulikule kasti äärde. Tundus, et Rumberg katab eesposti kenasti ära, ent ründaja saatis madala palli justnimelt eesposti ja puuriluku vahelt sisse - 1:2.

Tabasalu küll üritas, aga sama vana särts oli ära kadunud ja enam ei sujunud sama õlitatult. Suures pildis otsustati mäng ära 83. minutil, kui seisuks tehti 1:3. Aleksandr Ossipov suutis palli edasi anda Kalimullinile, kuni sööduandjale viga tehti ja too platsile vajus. Mängul lasti jätkuda, Kalimullin realiseeris meisterlikult, ent mingit pikemat tähistamist ei jätkunud, kuigi selleks olnuks põhjust. Murelik väravalööja ja mitu teist meeskonnakaaslast läksid otsejoones pikali oleva Ossipovi juurde uurima, kuidas tal on. Mängija sai jätkata, teenis järelejäänud ajaga veel hoiatuskaardigi. Aga midagi rohkemat erilist ei toimunud, neli lisaminutit sai täis ja kõlas lõpuvile, mis tähistas Tabasalule pettumustvalmistavat tulemust.

Tabasalu säilitas küll tabelis esikoha, aga FC Tallinn jõudis nüüd vaid ühe punkti kaugusele ning omab ühte mängu varuks.

FC Tallinn on nüüd Esiliiga B-s võitnud viis mängu järjest, olles löönud neis kõigis vähemalt kolm väravat. Ilma kaotuseta on Andrei Kalimullini hoolealused püsinud juba 15 kohtumist järjest.

9:12

Esiliiga B 25. vooru raames toimus ka Tartu derbi FA Kalevi ja Welco vahel. 240 pealtvaataja ees peetud madinas jagati üheksa kollast kaarti, 3:0 võidu teenis Welco. Lisaks olid võidukad Läänemaa JK, Tallinna Legion U21 ja Tartu Tammeka U21.