Erik Sorga tegi MLS-is ootamatu debüüdi, aga luhtas kaks soodsat võimalust (tipphetked!) (9)

DC Unitdi ründaja Erik Sorga. Foto: DC United

USA jalgpalli kõrgliiga MLS (Major League Soccer) teises voorus tegi DC Unitedi ridades ootamatu debüüdi Eesti koondise ründaja Erik Sorga, kes vahetati mängus Miami Interiga platsile juba kohtumise 15. minutil.

DC Unitedi peatreener Ben Olsen tegi edurivi osas sama otsuse, mis avavoorus, kus saadi 1:2 kaotus Colorado Rapidsilt – Norra koondislane Ola Kamara alustas ja Sorga oli pingil. Aga kohtumist oli mängitud kõigest 11 minutit, kui Kamara küljejoone ääres endale mängulises olukorras haiget tegi.

Paar minutit hiljem oli selge, et Kamara mäng jääb pooleli, sest norralane viskas end murule istuli ja hoidis kinni vasaku reie tagaküljest. 15. minutil tegi DC United vahetuse ja Kamara asemel tuli platsile Sorga.

"Eesti koondislane toodi FC Florast DC Unitedisse vahetusründaja rolli, aga nüüd tuleb tal ründeliini juhtida," nentisid kohtumist Univisioni telekanali kommentaatorid. Sorga on nüüd teine MLS-is platsil käinud Eesti jalgpallur pärast 2010-13 liigas mänginud Joel Lindperet.

David Beckhami omanduses Inter asus kohtumist tänu Rodolfo Pizarro 2. minuti väravale 1:0 juhtima. DC United kosus paarikümne minuti möödudes, aga selge väravavõimaluseni avapoolajal jõuda ei suudetud. Sorga paistis silma paari triblamisega, mis lõpuks siiski ilma meeldejääva tulemuseta sumbusid.

Teise poolaja alguses hakkas juhtuma. 53. minutil lõi Inter värava, aga VAR andis kohtunikule teada, et pool minutit varem oli nende keskkaitsja viimase mehena palli sihilikult käega mänginud. Tulemus – värav tühistati ja Interi kaitsja Roman Torres sai punase kaardi! Kaks minutit hiljem teenis DC United penalti, kust Yamil Asad seisu viigistas.

61. minutil asus DC United kohtumist juhtima, kui postist tagasipõrkunud karistuslöögist sattus pall keskkaitsja Frederic Brilliant'le, kes selle lähedalt väravasse kõmmutas. Eduseisu saavutamise järel muutus DC Unitedi esitus aga lohakaks ning initsiatiivi haaras uljaid riske võtnud Miami Inter.

Loogiline, et säärases olukorras avanesid DC Unitedile kontrarünnakud, kus kahel korral oli keskses rollis ka Sorga. Kahjuks ebaõnnestus Eesti koondise ründaja nii 81. minutil, kui oli üks-üks olukorras, kui ka 84. minutil, kui jättis andmata vajaliku ristsöödu ja kaotas palli. Mõlemal puhul kaotas Sorga duelli kolumbialasele Andres Reyesile.

Kuigi Interil õnnestus üleminutite jooksul jõuda kahe väga hea väravavõimaluseni, jäi neil (teenitud) viigivärav saavutamata. DC United kirjutas tabelisse hooaja esimese võidu. Järgmisel laupäeval kohtutakse võõrsil FC Cincinnatiga.