Endine Levadia poolkaitsja pani Neueri seljataguse sahisema, aga Bayern tegi Bayernit (2)

"Riietusruumid olid hirmus väikesed, kõik muu samuti. Üks käib duši all, teised ootavad," meenutas 2016. aastal FCI Levadias mänginud Anton Mirantšuk tagantjärgi perioodi Eestis. Nüüd on ta pääsenud suurtele platsidele ja lõi Meistrite liigas värava valitsevale Euroopa meistrile Müncheni Bayernile.

Mirantšuk oli Levadias laenul Moskva Lokomotivist, kelle ridades ta nüüd neli aastat põhimees olnud. Selle aja jooksul on ta pääsenud Venemaa koondisesse ja ka MM-ile, kus siiski platsile astuda ei saanud.

Täna võttis Mirantšuk, küll ilma oma kaksikvenna Alekseita, kes äsja Atalantasse siirdus, koos Lokomotiviga vastu suure Müncheni Bayerni enda. Kuigi Leon Goretzka viis Bayerni üsna kiirelt juhtima, siis see veel Moskva meeskonda ei murdnud. 1:0 on teadupärast libe eduseis ja seda tõestas kõige elavamalt just Mirantšuk, kes 70. minutil tabloole viigi tõi. Sel hooajal ongi Meistrite liigas jala valgeks saanud vaid kaks venelast - vennad Mirantšukid.

Bayerni kaitseliin oli ka pärast seda olukorda hajameelne ning Lokomotivi ründajad pääsesid paaril korral Manuel Neueriga silmitsi, kuid sakslane oli kindlus ise. Ja nagu vana tõde on, siis jalgpall on lihtne mäng. 22 meest mängivad ja sakslased võidavad. Seekord kustutas Lokomitivi lootused kauni kauglöögiga Joshua Kimmich.

Samal ajal leidis Romelu Lukaku Kiievis üles küll Donetski Šahtari väravaraamid, kuid mitte võrku. Seega pidi avavoorus Mönchengladbachiga viigistanud Milano Inter leppima juba teise viigiga.

Moskva Lokomotiv - Müncheni Bayern 1:2 (0:1)