Endine Kuressaare treener: Mairo Miilil ja Rasmus Saarel on 2-3 käiku varuks. Kui pakutakse, tuleb edasi minna (0)

Foto: Brit Maria Tael

Endine treener Maikko Mölder rääkis FC Kuressaare pressiteenistusele, et soovitab oma esindusmeeskonda kuulunud õpilastel võimalusel samm karjääris edasi teha.

Märten Opil, Rasmus Saarele, Mairo Miilile ja Karmo Pajule jalgpallitarkusi õpetanud Maikko Mölderi hinnangul on tähtis mänguaeg, mida mõnes teises klubis ei pruugi niipalju saada ja duublis mängida poleks mõtet.

"Kui on ambitsiooni, siis Mairol ja Rasmusel on kaks-kolm käiku varuks," lausus ta. "Nad on võimelised mõnes tugevamas satsis mängima, aga kunagi ei tea, kas see samm ennast õigustab. Aga kui pakutakse tuleb minna ning see on enda teha, kas lööd läbi või ei. Kui ei õnnestu, siis Kuressaare võtab oma poisid alati tagasi," ütles ta.

Suures pildis said poisid Maikko Mölderi sõnul Premium liigas korralikult hakkama. "Ainult Karmo ei leidnud seda enda kohta, kuigi sisu, töökus ja tahe on tal olemas," leidis ka ise FC Kuressaare eest 80 mängu mänginud ja 12 väravat löönud endine treener.

REKLAAM

"Keskväljal on samas Karmo jaoks ka raske positsioon ja konkurents tihe. Midagi jäi ikkagi puudu, äkki peaks kiiruses ja füüsiliselt juurde panna, et seal suuremate meestega edukalt võidelda. Tehniline pool on Karmol paigas," ütles endine treener.

Mairo Miil on Maikko Mölderi hinnangul huvitav mängija, kelle pole kaitses probleeme olnud ja hätta ta ei jäänud. "Kui meeskond lasi mõnikord endale palju lüüa, siis Mairo sai enamasti üks-üks olukordades korralikult hakkama. Kindlasti oli ta üks kaitseliini liidreid," tõdes ta.

Rasmus Saare sooritust hindas Maikko Mölder hooaja esimeses pooles väga heaks, kuigi ise näeks ta oma üht andekamat õpilast rohkem mängimas eespool, mitte kaitses. "Rasmus on loov mängija, kes sobib teisele positsioonile," ütles ta.

Ka Märten Opi aadressil jagus Maikko Mölderil vaid kiidusõnu, kuna ta on olnud kogu aeg mängija, kes naudib jalgpalli. "Tahaks Märtenit vahel väljakul ka sportlikult vihasena näha, sest lõpuks lõi ta ilmselt hooaja ilusaima värava, mis oli väga raske tehniline sooritus," tunnustas ta noort poolkaitsjat.

"Muidugi Märten ei ületanud ennast ja mängis võimete piiril. Seepärast sooviks, et Märten võtaks vahel rohkem mängu ka enda peale ja ei loodaks nii palju teistele kogenud mängumeestele," rääkis Mölder.

Meeskonna hooaega hinnates jagab Mölder selle kaheks. Esimesele poolele paneb ta hindeks 5, teisele 3+. Tema sõnul on kokkuvõttes tähtis see, et jäädi liigasse püsima ja järgmine aasta peaks komplekteerimise osas olema ka kergem.

"Muidugi saaks selle inimese või treeneri nimetada geeniuseks, kes hammustaks läbi Kuressaare suvise probleemi. Peale Jaanipäeva on tulnud juba aastaid mängus auk sisse, kõik teavad seda ja paljuski on sellega juba lepitud," viitas ta Kure traditsiooniliselt kehvale punktisaagile suvistes mängudes.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK