EM-finaalturniiri alagrupid loositud: Soome jagab gruppi kaheksakordse tiitlivõitjaga (0)

 Teel EM finaalturniirile alistas Holland Eesti. Foto: Liisi Troska

2022. suvel Inglismaal peetava EM-finaalturniiri alagrupid said selgeks. Naaberriikidel tuleb alagrupist välja saamiseks alistada tõelised tippnaiskonnad.

A-alagruppi kuuluvad Inglismaa, Austria, Norra ja Põhja-Iirimaa. Tagaajaja rolli jääb tõenäoliselt just viimane neist, sest Põhja-Iirimaa mängib EM-il esmakordselt. Eelmisel EM-il langes Inglismaa poolfinaalis, kui valitsevale Euroopa meistrile 0:3 alla jäädi. Ka Austria jaoks lõppes toonane tiitlivõistlus poolfinaalis.

B-alagrupis on vastamisi Saksamaa, Taani, Hispaania ja Soome. Kaheksa tiitlit võitnud Saksamaa asub FIFA edetabelis kolmandal tabelireal, mis tähendab, et nemad võiksid olla grupi favoriidid. Teisalt ei tasu alahinnata 2017. aasta EM-il hõbedale tulnud Taanit, kes toona alistas veerandfinaalis just Saksamaa.

C-alagrupi moodustavad Holland, Rootsi, Venemaa ja Šveits. Valitsev Euroopa meister ja MM-il vaid USA-le alla jäänud Holland on üsnagi kindel oma tiitlikaitsja rollis. Teisalt on head šansid ka FIFA edetabelis teisel kohal paikneval Rootsil, kellel on ette näidata viimasest MM-ist pronksmedal.

REKLAAM

D-alagruppi kuuluvad Prantsusmaa, Itaalia, Belgia ja Island. Eelmisel EM-il langes Prantsusmaa juba veerandfinaalis. Itaalia, Belgia ega Island kaheksa parema sekka ei pääsenud.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK