EJL küsib UEFA-lt ajapikendust, sest valitsus ei teinud tänasel istungil reisipiirangute suhtes otsust (1)

Eesti meeste koondis mängis septembris koduväljakul Gruusiaga, kuid kuna Gruusia suhtes reisipiirangud ei kehtinud, siis mingeid takistusi ei ilmnenud. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liit on valitsusele esitanud taotluse, et eelseisvad koondisemängud saaksid toimuda kodupinnal ehk kolmandate riikide jalgpallikoondised pääseksid Eestisse, kuid tänasel valitsuse istungil reisipiirangute suhtes otsust ei tehtud.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn ütles, et valitsus hakkab jalgpalliliidu taotlust arutama järgmisel teisipäeval. "Kuna seda punkti täna ametlikus päevakorras ei olnud, lükkus selle küsimuse arutamine teisipäevaks," sõnas Pürn Delfile ja Eesti Päevalehele.

Eesti Jalgpalli Liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juht Mihkel Uiboleht ütles, et nad räägivad nüüd UEFA-ga läbi, et saada mõned päevad ajapikendust, sest just täna kukkus UEFA poolt määratud tähtaeg. "Ma usun, et UEFA tuleb meile vastu, sest nende huvi on ka, et kõik mängud peetaks nendes riikides, kus koondis ise on," sõnas Uiboleht.

Pärast koroonapausi on Eestis korraldatud viis kõrgtasemel rahvusvahelist jalgpallimängu: 1) Eesti naiste koondise sõprusmäng Lätiga, 2) Tallinna FC Flora Meistrite liiga esimese eelringi mäng Marijampole Suduvaga, 3) Eesti meeste koondise Rahvuste liiga mäng Gruusiaga, 4) Eesti noormeeste U21 koondise EM-valikmäng Poolaga, 5) Tallinna FC Flora Euroopa liiga teise eelringi mäng Reykjaviki KR-iga. Kuna ei Läti, Leedu, Gruusia. Poola ega Islandi suhtes reisipiirangud ei kehtinud, nendele kohtumistele analoogseid takistusi ei ilmnenud.

REKLAAM

Kuna valitsus on seni keeldunud tegemast reisipiirangutesse vajalikku erandit, kaotas Eesti naiste koondis 22. septembril toimunud EM-valikmängus Venemaaga koduväljakueelise ning kohtumine toimus olude sunnil Lätis Jurmalas. See tähendas jalgpalliliidule lisakulutusi.

Eesti meeste koondisel ootavad ees kodumängud Leeduga (7. oktoobril), Põhja-Makedooniaga (11. oktoobril) ja Armeeniaga (14. oktoobril), noormeeste U21 koondisel Serbiaga (13. oktoobril) ja naiste koondisel Türgiga (27. november).

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

sanderk   •  
(90.190.194.***)
See valitsus ja otsustab?
Lubage naerda ja meelde tuletada, et Joel Lindpere otsustab!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK