Ei taha esiliigat! Tunjovi leivaisa tegi Meistrite liiga kaheksandikfinalistile tuule alla (0)

Nädalat Itaalia kõrgliiga punase laternana alustanud SPAL ei ole seda enam - 2:1 võit Atalanta üle kergitas nad uuesti konkurentsi.

Itaalias juba mullu laineid löönud ja sügisel ennast Meistrite liiga publikule tutvustanud Atalanta lustimine paistis jätkuvat, kui veerandtunnise mängu järel keeras Josip Ilicic kannaga võrku Duvan Zapata madala söödu vasakult äärelt. Sellelt seisult mingi puhkepausile.

Mõne õnneliku minutiga teise poolaja alguses korraldas SPAL aga Andrea Petagna ja Mattia Valoti väravatest üllatuse. Kui Petagna värav oli Atalanta publikule valus, sest veel paar aastat tagasi kandis ründaja Bergamo klubi värve, siis Valoti oma puhas meistriteos. Poolkaitsja tõstis palli õrna puutega ümber kaitsja, tegi paar kiiremat sammu paralleelselt väravaga ja virutas 20 meetrilt alla nurka.

Atalanta surus, aga SPAL hoidis hooaja ühest suurimast šokist kümne küünega kinni. Itaalia kõrgliigas olid nad Atalanta kodus viimati võitnud aastal 1966. Värsked kolm punkti ei kergitanud SPAL-i väljalangemistsoonist, kuid aitasid vahelduseks viimaselt kohalt ülespoole ronida.

Kolmapäeval Itaalia karikas AC Milani vastu täismängu kirja saanud Georgi Tunjov oli ka täna pingil olemas, kuid võimalust murule joosta ei saanud.

Atalanta - SPAL 1:2 (1:0)