Eestil on täna esmakordne võimalus tulla maailmameistriks (0)

Eesti koondis Põhja-Iirimaa vastu. Foto: Oliver Tsupsman

Eesti koondis mängib täna Mainzis Saksamaaga lisaks EM-valikturniiri punktidele ka jalgpalli maailmameistritiitlile.

Tõsi, mitte küll sellele tiitlile, mida jagatakse välja iga nelja aasta tagant ja mille viimati eelmisel suvel võitis Prantsusmaa, vaid mitteametlikule. Mitteametlikku maailmameistritiitli turniir toimub samal süsteemil nagu näiteks poksis, kus tiitli võitmiseks peab meistri alistama (viiki mängimine tiitlit ei too). Esimesena tuli 1873. aastal "meistriks" Inglismaa, kui esmakordselt alistati rahvuskoondiste mängus Šotimaa ja sealt edasi on tiitel käinud käest kätte.

Saksamaa kerkis troonile tänavu märtsis, kui alistati Amsterdamis 3:2 Holland. Tiitlit kaitsti edukalt võõrsil Valgevene vastu ja nüüd on käes Eesti võimalus. Varem Eesti kunagi tiitlimängus osalenud ei ole.

Vastava arvestuse edukaim koondis ongi Šotimaa, kes on võitnud 149 tiitlimatšist 86, Inglismaal on teisena kirjas 73 võitu, Saksamaa on 30 võiduga seitsmes. Eesti lähinaabritest on Venemaa 41 võiduga viies ja Rootsi 28 võiduga kaheksas. Läti tiitlimängus osalenud ei ole, Leedul oli võimalus 2007. aastal, kui kaotati 0:2 Itaaliale.

REKLAAM

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK