Eesti U19 lõpetas EM-valikturniiri hävitava kaotusega (väravate vahe 0:15) (5)

EM-valikturniiri kahe kaotusega alustanud Eesti U19 koondis hävitati lõplikult Sloveenia eakaaslaste poolt.

Valikturniiri 0:4 kaotusega Ukraina vastu alustanud ning teises kohtumises sama skooriga Rootsile alla jäänud Eesti pidi täna oma võrgust välja noppima lausa seitse palli.

Esimene poolaeg püsis pikalt viigiseisul, kuid viis minutit enne vaheajale minekut jäädi kaotusseisu, ning 45. minutiks oli seis juba 0:2.

Teisel poolajal hakkasid Eesti noorte jaoks asjad üha allamäge minema, kui 50. minutil löödi kolmas värav ning 57. mänguminutil neljas Eesti võrku. 69. mänguminutist algas Nik Preleci show, kes natuke rohkem kui veerand tunniga sai hakkama kübaratrikiga. Eesti poolt vaadates 0:7 kaotusega kohtumine ka lõppes.

UEFA kodulehe kohtumise statistika põhjal oli ka Eesti noortekoondisel mõningad võimalused. Väravaüritusi oli Eestil seitse, millest üks lõppes pealelöögiga raamide vahele. Sloveenial oli 20 väravavõimalust, millest raamide vahel lõppesid 12 üritust.

Sloveenia kindlustas selle võiduga valikgrupis teise koha, kogudes kokku viis punkti ning möödudes sellega Rootsist. Valikgrupi võitis seitsme punktiga Ukraina, kes sai samal ajal peetud kohtumises 2:1 jagu Rootsist. Eesti jäi oma valikgrupis viimaseks.