Eesti täitis ründamislubaduse ja haaras üleajal võidu (vaata galeriisid + hinda mängijaid!) (3)

Kodumängus Küprose vastu rünnata lubanud Eesti täitis selle lubaduse. Sellest hoolimata oli Eesti lähedal juba kolmandale 0:0 viigile viimase nelja valikmängu jooksul, aga Mattias Käidi teise üleminuti tabamus andis võõrustajatele 1:0 võidu.

Eesti oli särtsakam meeskond ning käis pallita faasis poolkaitsjate ja ründajaga Küprosele kõrgelt peale, hoides samas taga rangelt viiest kaitseliini. Ründefaasis prooviti algul otsida läbisöötu vastaste kaitseliini taha, palju mängiti ka läbi vasaku ääre Artur Pika kaudu.

Avapoolajal tehti kokku vaid kolm pealelööki. Neist esimese sooritas 23. minutil Pikk, kes murdis vasakult äärelt sisse ja lõi meetri jagu esiposti kõrvalt mööda. Minut hiljem oleks peaaegu rängalt eksinud Küprose puurivaht Kostas Panayi, kes lõi palli pihta Sergei Zenjovile, aga Eesti koondislasest põrkas pall üle otsajoone.

Poolaja lõpus sooritas Kostas Laifis ebaõnnestunud kauglöögi ja Ats Purje lõi üsna terava nurga alt külaliste kaitsjale pihta.

63. minutil tekkis senise kohtumise parim võimalus. Henri Anier võitis vastaste kolmandikul palli ja läks löögini välja, kuid saatis palli tagumisest nurgast napilt mööda.

73. minutil tehti lõpuks kohtumise esimene pealelöök raamide vahele. Sellega sai hakkama Mattias Käit, kes pani Ilja Antonovi karistuslöögile pea vahele. Panayile see pehme löök aga mingeid muresid ei valmistanud.

79. minutil pandi ka lõpuks Mihkel Aksalu proovile. Olukord sai alguse värskelt väljakule vahetatud Martin Milleri valesöödust, Aksalu suutis tugeva löögi esiposti äärest tõrjuda.

Vahetused elavdasid lõpus Eesti mängu ning üks vahetusmees Joonas Tamm võitis eelviimasel lisaminutil peapalli, mille järel Käit lõi palli 17 meetrilt ilusti alla nurka - 1:0!

Eesti vähendas tänu võidule vahe Küprosega kahele punktile.

Statistika (Eesti:Küpros):