Eesti parim Walesis - Karl Jakob Sein (11)

Eesti kangelane Karl Jakob Hein. Foto: Scanpix / Reuters / Rebecca Naden

"Sein on ees, kas näed sa?" kõlab Raul Sepperi kultushitis. Eesti koondise väravasuud kaitses 0:0 viigimängus Walesi vastu samuti sein, kel nimeks Karl Jakob Hein. Tema pälvis Soccernet.ee toimetuselt mängu parima aunimetuse.

Juunis Thomas Häberli käe all kaitsemängu korda saanud Eesti kaotas selle septembri esimeses kohtumises, kui maailma esinumbril Belgial lubati Tallinnas lüüa viis väravat - sedavõrd suurt numbrit poldud Eesti koondise kodumängus tablool nähtud viimased 27 aastat.

Rohkete vangerdustega maavõistluses Põhja-Iirimaaga astus Eesti kaitsefaasis sammu edasi, aga andis järele rünnakul. Kolmapäeva õhtul Cardiffis esines rahvuskoondis innukalt, kõrge moraali ja töötahtega, mis aitas EM-il mänginud vastase eesotsas Real Madridi staari Gareth Bale'iga kuivale jätta.

Eesti ründemäng oli taas kaootiline, ent sellest hoolimata suudeti tekitada üksikud võimalused, kust oleks paremal päeval võinud ka värav sündida. Kokkuvõttes avati MM-valiksarjas punktiskoor ning viik võõrsilt Walesiga on tulemus, millega saab kindlasti rahul olla.

REKLAAM

Soccernet.ee toimetused hinded:

Mängu parim Karl Jakob Hein - 8. Inglismaa kõrgliigaklubi Arsenali 19-aastane väravavaht tegi maailmaklassi reaktsioonitõrjeid, näitas tipptaset vastutulekutel ja pakkus veel mitu momenti, kus võttis Eesti koondise oma õlule ning tassis selle raskest seisust välja. Me ei räägi enam lihtsalt heast, vaid suurepärasest mängust. Hein kontrollis karistusala ja oli tugev (sõna otses mõttes) tsenderduste püüdmistel, mille käigus waleslased järjepanu langesid. Ta sisendas oma olekuga kaaslastesse vajalikku kindlust. Miinuspoolele saab kanda pikkade söötude ebatäpsuse, mis oli tema puhul pigem ebatavaline.

Sander Puri - 6. Sai mängida vähe ning sellestki osa vigasena, ent tegi oma töö korralikult ära. Daniel James tema vastu silma ei paistnud. Lülitus hästi rünnakule, andis ühe hea tsenderduse kasti. Kaitsefaasis vea piiril mängimine tõi kollase kaardi. Üldiselt tõestas aga taas, et sobitub oma omadustega valatult Häberli süsteemi, kus äärtel toimetavad ühtviisi nii ründe- kui kaitsevõimekusega pallurid.

Märten Kuusk ja Maksim Paskotši. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Maksim Paskotši - 7. Kui märtsis kirjutasime sellest, kuidas 18-aastane kutt näitas talenti, aga pikk tee on veel minna, siis selle poole aastaga on Paskotši jõunud päris kaugele. Noorusest tulenevalt on kohati probleeme positsioonivalikuga, mille tõttu sai Wales paaril korral ohtlikult värava ette, ent oma töökuse ja kiirete jalgadega paikab ta väga palju probleeme. Paskotši mäng oli enesekindel ning tugevus palliga mängus nii triblingutes kui söötudes on väga suur trump. Tegu oli ilmselt tema jaoks senise karjääri kõige nõudlikuma koondisemänguga, aga mahtus võõrsil valikmängus EM-il osalenud koondise vastu kaunilt ansamblisse. Võitles, kuni krambid niitsid.

Märten Kuusk - 7. Avapoolaja keskel läks Walesi kontrarünnakut peatama ulja vaheltlõike katsega, milles ebaõnnestus, mille tõttu jäi tagaliini auk ja segadus, mille kasutas ära pealelöögile läinud Gareth Bale. Suures plaanis oli see aga kogu matši peale ainus moment, kus Kuusk tõsiselt eksis. Korra ka hiljem olid hädas Bale'i markeerimisega. Ülejäänud aja jooksul luges hästi mängu, juhendas kaaslasi, tegi otsutavaid blokke ja klaarimisi. Kuigi vahel tuleb mõni kala sisse, suudab väga palju päästa ja lisab kaitseliini keskmise mehena vajalikku kindlustunnet, mille toel tehti nullimäng.

Karol Mets - 6. Tegutses Bale'i-poolse keskkaitsjana ehk sai väga kõva sparringu. Astus tihti liinist välja ja vastu ning siin ei teagi, kui palju on see seotud treeneri nõudmiste ja kui palju ta enda stiiliga - vahel on neist minekutest kõvasti kasu, ent oli ka hetki, kus see lõi tasakaalu veidi paigast. Palliga mängis enesekindlalt ja sealt mängupraktika puudus silma ei torganud, küll aga mingitel hetkedel markeerimiste puhul. Hingestatud võitlejana üritas igale poole jõuda, aga korra lendas hurraaga minnes hoopis situatsioonist välja. Kuigi sai Bale'iga suures plaanis hakkama, kaotas ta paaril korral ka ära - õnneks ei saanud see määravaks. Näitas mõningasest rabedusest hoolimata siiski taset, ent on samas võimeline veel palju enamaks.

Karol Mets ja Artur Pikk duellides. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Artur Pikk - 5. Väga üles-alla mäng. Esialgu eksis täiesti lihtsate söötude ja omaksvõtmistega. Siis vahepeal leidis end, ent seejärel vajus taas ära. Ei ole praegu kõige kindlamas hoos. Praaki peaks olema selgelt vähem, eriti kui vead tulevad ilma surve all olemata. Lisaks jäi hätta kaitseduellides. Ei olnud väga õnnestunud sooritus, samas kokkuvõttes tegi, mis suutis ja aitas punkti ikkagi kirja saada.

Vladislav Kreida - 6. Kreida on mees, kes oskab olla õigel ajal õiges kohas, võites seeläbi tagasi mitmeid palle ja takistades otsustavalt vastast. 66. minuti spaage, millega ajas siruli nii Kuuse kui Jonathan Williamsi, võites samal ajal palli, oli fantastiline! Ta oskab küllalt hästi hinnata, millal võtta riske ja millal mitte. Ka kollase kaardi võttis ta Sinjavski söödueksimuse järel õige koha peal. Samas endale mitteomaselt jäi mitmesse duelli minnes grammike hiljaks ning palliga mängus oleks vaja endiselt juurde panna, et turvaliste käikude kõrvale tekiksid ka rünnakule orienteeritud lahendused.

Konstantin Vassiljev - 7. Joosta 37-aastasena kinni Daniel Jamesi spurt ... vapustav! Kuna ründemängu oli vähevõitu, ei olnud läbivalt nii kesksel kohal, aga rügas kaitses kuidas jaksas ning tema x-faktorit näitaski eelkõige mängu lõpp. Ootamatult 30 meetri pealt väravale tulistamine ning otse pealelöök kornerist - see ongi Kostja standard, tänu millele on võimalik mänge muuta. Hea on näha, et ka tänasel päeval suudab sel tasemel mängida nii tihedalt ja ühtlase tasemega.

Mattias Käit hetk enne oma lattilööki. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Mattias Käit - 7. Keskpoolkaitsja mängu iseloomustab kõige paremini termin "kõikjal". Ta oli lihtsalt kogu aeg igal pool! See, kuidas Käit loeb mängu, valib positsiooni, töötab katkematult ja langetab järjepanu õigeid otsuseid, on lust vaadata. Vääris väravat, aga sedapuhku tabas kauni kauglöögiga latti. Sellise vormi pealt ei tohiks uue koduklubi leidmine ülemäära keeruliseks ülesandeks osutuda.

Rauno Sappinen - 6. Teda ei leitud väga hästi, aga esimesel poolajal sai mõned söödud jooksu peale. Mingitel hetkedel suutis sedasi palli hoida ja ka triblada, ent lõpuks ei saanud ühtki skoorimise võimalust. Pressingut tegi korralikult, aga teisel poolajal kadus pildist.

Henri Anier - 5. Kui Sappineni leiti vähe, siis Anieri küll otsiti pikkade söötudega, aga temani lõpuks ei jõudnud sisuliselt mitte midagi. See tähendab, et rünnakul ei õnnestunud absoluutselt palli säilitada. Kaitses rügas endale omaselt ehk poolkaitsjalikult, aga ründefaasis ei suutnud nende väheste variantidega midagi tekitada. Avapoolajal eksis korra väga pahasti ka sööduga, mis kinkis Walesile kontrarünnaku.

Michael Lilander näitas enesekindlust ja korralikku tehnikat. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Michael Lilander - 6. See enesekindlus, millega paremkaitsja ootamatus olukorras vigastada saanud Sander Purit paikama tuli, oli fantastiline. Sulandus kiirelt ja tõestas, et tänu Floraga saadud kõvadele euromängudele on rahvusvaheliseks tasemeks valmis. Kaitsefaasis kehapetete või kannasöötudega surve alt välja tulemine on lihtsalt fantastiline vaadata, sest näitab usku, mida on Eesti eest mängides kõvasti vaja. Näitas, et on valmis olema koondises algkoosseisumees.

Vlasi Sinjavski - 6. Kui Põhja-Iirimaa vastu ei õnnestunud ründeduellid üldse, siis nüüd kui mängu lõpus variant tekkis, võttis julgelt enda peale ja lõpetas rünnaku korraliku löögiga. Tegi täpselt seda, mida temalt oodati. Suutis pakkuda vajalikku teravust, kui selleks variant avanes. Aga peab olema ka hoolsam, et ei eksiks sedasi söötudega, nagu olukorras, mis lõppes Kreidale kollase kaardiga.

Erik Sorga - 5. Sattus rolli, mis ei kuulu absoluutselt tema ampluaasse - madalal kaitsetöö rügamine ja siis üksinda ees kaaslaste söötude sihtmärgiks olemine ei sobi tema mängu. Sorga ei suutnud midagi juurde anda ja kuigi tuli värskete jalgadega, siis üksi oli tal vastast veel keerulisem survestada kui Sappinenil ja Anieril kahekesi ehk Eesti jäi veel kõvema pressi alla. Ei olnud seega kuigi õnnestunud vahetus, aga selle osas peaks võib-olla pigem vaatama mitte tema, vaid treeneri suunas, kas Sorga oli üldse õige mees, kes tol momendil suutis pakkuda seda, mida Eesti vajas.

Marco Lukka ja Markus Poom - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
11 kommentaari

Mõtiskleja   •  
(81.90.124.***)
Üle pika aja üks selline mäng, kus vahepeal oli Eesti parimat nii raske valida, sest nii paljud tegid väga hea mängu. Avapoolaja järel tahtsin seda tiitlit Paskole anda, siis Käidile, Kostjale ja no siis see viimane pooltund tuli Karl Jakob Sein ja jättis kõigil suud lahti.
Kurat kui suurt pettumust valmistab, et Käit ja Sappinen kuskil tugevas klubis igapäevaselt ei mängi. Nad on olnud sisuliselt mitte kuskil klubide mõttes ja suudavad teha selliseid mänge, et paha hakkab. Nad väärivad nii palju enamat. Ma ei tea kas agendid teevad kesist tööd või mis aga selline tunne, et peab ise materjali kokku panema ja klubidele saatma hakkama, et hallo, vaadake seda juveeli!
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Mõned korrad aastas koondises ja tuttavas keskkonnas säramine on üks asi, igapäevaselt enda tõestamine välisklubis midagi muud. Kui nad oleksid sellised juveelid, siis küll neid ka väärtustataks. :)
M. V   •  
(85.253.192.***)
IUdutuli Mitmes mäng tal on koondises ja vaata vanust mõistus.
Marts   •  
(217.71.41.***)
https://vimeo.com/601099246

Väike videokokkuvõte eilsest.
#98   •  
(176.46.102.***)
to M.V

Kas sa oled natuke soe peast v?

Paar korda aastas koondises säravad?!?
Kes tassis praegu flora euromängudes mäng mängult edasi? Kas see oli see sama Sappinen vist v?

See mees vääriks kindlasti uuesti välismaale saamist.
A. Polõnski   •  
(85.253.22.***)
Muu valik oleks küll imelik olnud. Mees tassis meeskonda. Suurim panus, et puur jäigi tühjaks,
Hawthrone   •  
(94.8.109.***)
Suht positiivne emotsioon sellest mängust. Ei juhtu meie koondist vaadates just tihti! Ja oli ikka suht reaalseid võimalusi ka ise ära lüüa.
Sappinenil veel aega on, kindlasti saab kuhugi Eestist välja ja võimaluse ennast tõestada.
carlo2   •  
(90.191.135.***)
Pealkirjas on näpukas - Heinast on saanud Sein
Siik   •  
(46.131.36.***)
Sein - see ei ole ju näpukas, vaid kujundlik väljend.
Vahetus90min   •  
(91.129.103.***)
Küsimus: Milleks peaks minema kuhugi 3ndasse liigasse välismaale mängima, sellepärast et lihtsalt välismaale minna?

Ma leian, et Sapi on just kasulikum koondisele siis, kui ta Flora mees. Ta saab pidevalt mängida, lööb pidevalt väravaid. Ehk teeb seda, mida ründajad tegema peavadki.
Martin Teder   •  
(85.253.30.***)
Lugupeetud jalgpallifännid sh ajakirjanikud võiks ikka laulusõnu sel puhul ümber teha ala "Hein on ees, kas näed sa?", mitte inimese nime meelega valesti kirjutada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
 
Jalgpalluritel on ikka süda sees
TOREDAD VIDEOD
Jalgpalluritel on ikka süda sees (0)
 
Oeh, mis siin toimub?!
JALGPALLIMOOD
Oeh, mis siin toimub?! (0)
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK