Eesti parim Albaanias - kõik löögid tõrjunud Matvei Igonen (0)

Albaania ei saanud palli Matvei Igonenist mööda. Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvusmeeskond lõpetas neljamängulise koondiseakna Tiranas, kus maavõistlus Albaaniaga lõppes 0:0 viigiga. Soccernet.ee valis mängu parimaks Eesti koondise väravavahi Matvei Igoneni.

Eesti naasis Tiranast positiivsete emotsioonidega, sest viik ja nullimäng maailma edetabelis 66. kohal asuva meeskonna vastu on korralik tulemus. Esimene poolaeg oli võimalustevaene, aga teisel poolajal oli mõlemal meeskonnal väravavõimalusi. Eesti parimad šansid avanesid Markus Poomil ja Rasmus Peetsonil, aga kumbki ei suutnud pealööki raamidesse suunata. Kokkuvõttes tehti kaitsesuunal väga soliidne, ent rünnakute mõttes alla ootuste etteaste.

Eesti sai lõppenud koondiseaknas kaks võitu (Rahvuste liigas San Marino ja Malta üle), ühe viigi (maavõistlus Albaaniaga) ja ühe kaotuse (maavõistlus Argentina vastu). A-koondis koguneb uuesti sügisel, kui Rahvuste liigas minnakse taas vastamisi Malta ja San Marinoga.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Mängu parim Matvei Igonen - 7. Ei olnud esimesel poolajal ülemäära palju tööd, sest Albaania ei pannud teda korralikult proovile, aga kohustusliku programmi täitis eeskujulikult. Teisel poolajal tõrjus kolm kauglööki, millest kaks olid otse karistuslöögist ohtlikult distansilt. Ta oli nendeks valmis ja tegi väga head tõrjed, mis olid lõppseisu arvestades ülimalt olulised. Sisendas kaitseliini kindlust.

Sander Puri - 6. Ei andnud oma äärel albaanlastele hingamisruumi, vaid rippus alati nagu takjas küljes. Vastastel õnnestus küll mõnel korral palliga mööda mängida, aga need olukorrad väga ohtlikuks ei kujunenud. Ta oli palliga mängus enesekindel ja teisel poolaja pakkus julgemalt ka keskväljale toetust.

Rasmus Peetson - 6. Kohanemiseks läks veidi aega, aga sai mängu sisse ja klaaris karistusalas või selle lähistel päris palju palle. Söödupraaki lipsas sisse, aga ei paistnud eriti välja, et ta mängis A-koondise eest alles kolmandat korda. Korralik partii, kuigi raiskas teisel poolajal supervõimaluse. Keskkaitses on tugev meeskonnasisene konkurents, ent Peetson mängis ennast ilmselt Thomas Häberli valikusse ka järgmiseks koondiseaknaks.

Maksim Paskotši rassis nullimängus kõik minutid. Foto: Brit Maria Tael

Maksim Paskotši - 6. Kogub iga mänguga enesekindlust juurde ja näitab seda ka väljakul. Luges hästi mängu ja säras korduvalt positsioonivalikuga, mis võimaldas vastaseid ennetada. Esimesel poolajal jäi korraks magama, kui Taulant Seferi sai peaga ohtlikult löögile, aga Paskotši rohkem Albaania ründajaid karistusalas seiklema ei lubanud. Tegi oma töö korralikult ära. Ja see on Paskotši puhul harjumuspäraseks saanud.

Märten Kuusk - 6. Kaptenivääriline esitus. Juhendas uues koosluses kaitseliini ja pakkus oma kohalolekuga ülejäänud seltskonnale turvatunnet. Esimesel poolajal võitis mõned olulised kahevõitlused. Sisse tulid ka mõned eksimused, aga mida aeg edasi, seda paremaks muutus koostöö kaitseliinis.

Marco Lukka - 6. Pälvis usalduse ja kasutas selle maksimaalselt ära. Arvestades seda, kui palju albaanlased proovisid tema äärelt läbi murda, siis Lukka sai nende peatamisega suures plaanis korralikult hakkama, kuigi ühes olukorras lasi ennast täiesti sõlme konksutada. Julges ka rünnakule panustada, sest teadis, et Kuusk on selja taga valvamas.

Markus Soomets - 6. Ei olnud nii särav esitus nagu Malta vastu, sest söödupraaki sattus sisse, aga enesekindlust see ei mõjutanud. See on Soometsal endiselt laes. Liikus targalt ja rahulikult. Valis oma positsioonile omaselt turvalisi lahendusi, sooritades neid enesekindlalt ja kasvõi esimese puutega. Võimalik, et mängis selles koondiseaknas ennast Häberli valikus Vladislav Kreidast ettepoole.

Markus Poom - 5. Pääses teisel poolajal karistusalas peaga ohtlikult löögile, mille oleks pidanud vähemalt raamidesse suunama. Jagas kvaliteetseid tsenderdusi ja julges mängu minutite möödudes üha enam enda peale võtta, kuid jäi ikkagi veidike varju, sest keskväli kuulus võõrustajatele. Ta otsis ka kavalamaid sööte, aga need pallid läksid pikaks.

Markus Poom lendas kõrgele ja oli väravale lähedal. Foto: Brit Maria Tael

Martin Miller - 5. Pööras ennast korduvalt vastaste pealt palliga maha, millega tekitas endale ruumi ja erinevad rünnakuvõimalusi, kuid ei suutnud neid ära kasutada ja täpseid sööte ründajatele leida. Tahtmist jagus, aga rünnakul jäi nahhaalsust väheks. Kaitses rabas korralikult ja kattis vahepeal kõrgemal pressingut teinud Soometsa kohta.

Erik Sorga - 5. Ei kadunud väljakul ära, vaid oli pildis ja heas mõttes terroriseeris võõrustajate kaitsjaid, aga palliga oli mannetu ja kordagi väga ohtlikuks ei saanud. Kaitses rabas nagu loom ja ühes olukorras oli Igoneni juures kõige alumine väljakumängija. Häberli usalduse on ta välja teeninud, ent erilises väravahoos juunikuus ei olnud.

Sergei Zenjov - 5. Päevad ei ole vennad ja Albaania ei ole Malta. Ta avanes ja pakkus ennast hästi, kuid päris palju jooksis tühja, sest söödud ettepoole ei olnud kvaliteetsed. Ei mänginud halvasti, aga sattus selline mäng, kus kaaslased teda ei leidnud ja endal palliga tegutsemiseks ruumi ei olnud.

Ken Kallaste - 6. Lisas vasakule äärele vajalikku värskust ja mängupilt muutus paremaks, aga ei olnud nii särav nagu Malta vastu. Sellegipoolest tegi jälle oma ära ja aitas viimased pool tundi meeskonnal nullimängust kinni hoida.

Michael Lilander - 6. Lisas paremale äärele vajalikku värskust ja mängupilt muutus paremaks, aga oli näha, et polnud eelmistes mängudes väljakul käinud, sest koostöö kaaslastega ei klappinud sedavõrd sujuvalt. Samas tegi soliidse partii ja kasutas oma esimesed minutid ära. Midagi ei ole ette heita.

Robert Kirss - 6. Suutis alguses palli ees paremini säilitada kui Sorga või Zenjov ning muutis mängu veidi elavamaks, aga lõpus oli siiski üpris isoleeritud ja midagi erakordset ei teinud.

Vlasi Sinjavski - 4. Eelnevalt 5-3-2 asetust mänginud Eesti läks Sinjavski sekkumisel üle 5-4-1 peale, millega vähendasid treenerid ees vastaste kaitsjatele tehtavat survet. Sellega sai Albaania mängu paremini enda kätte ning Eestil oli keerulisem rünnakule jõuda. Kui võõrustajate poolele jõuti, ei leitud äärelt Sinjavskit üles ehk mees jäi täiesti nähtamatuks.

Rocco Robert Shein ja Henrik Pürg - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

Eesti koondise algkoosseis. Foto: Brit Maria Tael