Eesti mängib kolmapäeval Balti turniiri võidule (0)

Balti turniiri avamängus Leedult 0:3 sahmaka saanud Eestil on võimalus kolmapäeval surnud ringi abil siiski naabritest parem olla.

Sobiva olukorra tekitasid täna Läti ja Leedu, kui esimene jäi peale skooriga 5:2. Leedukad läksid mängu avapoolaja viimastel sekunditel 1:0 juhtima, kui kiire üleminek pärast keskväljal palli võitmist lahendati.

Teine poolaeg oli väravaterohkem. Läti lõi esmalt pika pallivaldamise järel 1:1 ja siis mõni minut hiljem 2:1, kuid Leedu vastas kohe ja tabloole kirjutati 2:2. Lõpliku murrangu saavutasid lätlased 34. minutil, kui esmalt taas eduseis haarati ja siis kohe kõrge survega peale mindi - Leedu andiski palli ära ja mõnekümne sekundiga oli seis 2:2 asemel 2:4. Vormistamiseks tabasid lätlased hiljem veel korra.

Leedu jaoks on turniir lõppenud kolme punktiga (väravate vahe 5:5), Lätil on nüüd samuti kirjas kolm punkti (väravate vahe 5:2). Eesti peab viimases mängus alistama Läti nelja väravaga või saama suurema kolmeväravalise võidu kui 5:2, et turniir võita; sinisärkide 5:2 võidu korral lõpetaksid kõik kolm meeskonda ühel pulgal.

Eesti ja Läti kohtuvad kolmapäeval kell 16.30 Raasiku spordihoones, otsepilti näitab Soccernet.ee.