Eesti lõi värava, kuid Leedu oli selgelt üle (galerii!) (17)

Eesti rahvuskoondis alustas  kolmest kohtumisest koosnevat kodumängude seeriat 1:3 kaotusega Leedule. Eestlaste ainsa värava lõi teisel poolajal Pavel Marin.

• Vaata Jana Pipra galeriid mängust siit ja Brit Maria Taela galeriid siit.

Leedu asus juhtima juba veerandtunnise mängu järel, kui Eesti kaotas oma poolel palli ja kerge segaduse järel põrkas pall ette Arvydas Novikovasele. Leedu ründaja saatis löögi Mattias Käidi põrkest väravasse. Mängitud oli veidi üle poole tunni, kui külalised jälle nõelasid: seekord suunas Donatas Kazlauskas vasakult äärelt antud tsenderduse posti, tagasipõrkunud palli juures oli esimesena Gratas Sirgedas, kes kahekordistas edu.

Teise poolaja alguses sai Eesti krae vahele kolmanda pangetäis külma vett, sest mängitud oli vaid 37 sekundit, kui Leedu kolmandat korda skooris. Seekord eksis väravavaht Matvei Igonen, kelle ebaõnnestunud ettesööt mängiti kiirelt kaitseliini taha ning Novikovas oli teistkordselt täpne.

Auvärava sai Eesti kätte 58. minutil, kui Frank Liivak ei suutnud värava ees palli võrku saada, kuid jaol oli Marin. Viimase pooltunni jooksul Eestil siiski häid võimalusi skooritegemiseks polnud ning 11 mängu järjest jäädi võiduta. Peatreener Karel Voolaidi ametiaja üheksast kohtumisest on nüüd kirjas kaks väravat ning üks viik ja kaheksa kaotust. Pühapäeval võõrustatakse Rahvuste Liiga raames Põhja-Makedooniat ning nädala pärast Armeeniat.

Peakohtunik: Antti Munukka
Abikohtunikud: Mika Lamppu, Riku Vihreävuori (kõik Soome)
Neljas kohtunik: Kristo Tohver

Eesti: Matvei Igonen; Henri Järvelaid (58. Michael Lilander), Märten Kuusk (58. Henrik Pürg), Nikita Baranov, Taijo Teniste; Frank Liivak (65. Edgar Tur), Mihkel Ainsalu (75. Vladislav Kreida), Mattias Käit, Pavel Marin; Georgi Tunjov (58. Siim Luts); Mark Anders Lepik (65.Rauno Sappinen).
Varus: Artur Kotenko, Karl Jakob Hein, Vladislav Kreida, Edgar Tur, Vlasi Sinjavski, Markus Soomets, Michael Lilander, Konstantin Vassiljev, Rauno Sappinen, Henrik Pürg, Siim Luts, Kristjan Pelt.

Leedu: Tomas Švedkauskas, Markus Palionis, Edvinas Girdvainis, Gratas Sirgedas (68. Paulius Golubickas), Egidijus Vaitkunas, Arvydas Novikovas (56. Ovidijus Verbickas), Saulius Mikoliunas (56. Fedor Cernych), Justas Lasickas (68. Markas Beneta), Donatas Kazlauskas (68. Gytis Paulauskas), Domantas Šimkus (88. Martynas Dapkus), Modestas Vorobjovas.
Varus: Emilijus Zubas, Edvinas Gertmonas, Vytas Gašpuitis, Markas Beneta, Karolis Laukžemis, Paulius Golubickas, Daniel Romanovskij, Martynas Dapkus, Ovidijus Verbickas, Fedor Cernych, Gytis Paulauskas.

(87.119.182.***)
Hea töö. Liivak algkooseisu. Klubis mängida ei saa, aga pohh, Eesti koondisesse sobib küll 🤣🤣
klaviatuuriwarrior   •
(84.50.219.***)
mis asja sa virised,mäng pole alanudki veel, lööb ära siis kiidad veel taevani :D
Alexej Lvov   •
(89.235.204.***)
0-2! PARAS! LABAI GERAI(LTU)
PEKSTE SEE LASTEAED SURNUKS!
SEE ON JALGPALL AGA MITTE LIIVA KAST.
OINAD. VASILJEV LAS PUHKAB,NII ON TALLE PAREM!
JA VASHU MAMU IPAL!
kaitse sai suki suki, suht ise tekitatud väravad endale, kaitse väga ei pingutanud kahjuks
Jaak   •
(82.131.82.***)
1998 a juunis sai esimest korda koondise mängul käidud kui Fääridele 5:0 tehti. Sellest peale pole mõjuva põhjuseta ükski kodumäng kohapeal vaatamata või võõrsil mäng nägemata jäänud.

On olnud paremaid ja halvemaid aegu... nüüd on igatahes selline tunne,et enam ei jaksa. Kui teine poolaeg midagi positiivset ei too,siis aitab küll. Over and out.
Jaak nüüd kui sina out oled jääb küll elu seisma :D mine nuta mujal
0-3 !!!
OLEI OLEI OLEI ! ELAGU NAABRID! ELAGU POHLAK! KÕIK MIS TEEB POHLAK ´- SEE on ,,ALL RIGHT!
footymees   •
(86.31.141.***)
Hea meel Leedu yle.

L6puks suutsid kaltsudele lyya palju v2ravaid :)
Nõunik   •
(86.110.44.***)
huvitav oleks näha, mida meie supertreener nüüd pajatab... kuigi ta imeb täiega oma taktikate ja valikutega, siis vaevalt ta endale tuhka pähe raputab... õige mees võtaks selle rekordiks kujuneva kaotuste koleduse peale lõpuks vastutuse ja astub tagasi, sealt ei ole enam midagi tulemas... vaevalt ta isegi enam endasse usub
(194.150.65.***)
ootan ka OJ voolaidu ja vesti ylistavat ja meie mängijaid laitvat artiklit!
Forza Ott
parool_on_parool   •
(185.107.198.***)
Oli teglt pealelöögina mõeldud a tuli välja mic drop assist.Võtke välja haterid xD
:D korralikkud koomikud siin koos, nutke magama ennast, homme uus päev, elu läheb ikka edasi, im out, keyboard drop...põske
Kelle eraprojekt see Liivak on? Puterdas võimaluse ära , jäi veel paari pallikaotusega silma. Äsja hea mängu teinud Sinjavski, aga passis pingil. No olgu, kaitse 0. Väravavaht samuti ebakindel. Tunjov mängis minu arvates normaalselt, aga võeti vara välja. Marin tegi heaks oma eksimuse. Ausalt ega keegi hea mänguga silma ei paistnud. Kui siis Lepik, vähemalt üritas. Aga huumorit ka. Hea vähemalt, et Marin värava ära lõi, muidu peaks hõbepalliks valima suluseisust löödud värava. Loodan see, et Voolaid intervjuud ei andnud tähendab, et ta astub tagasi
liivak liivak liivak, saa üle Tarvo. tegi okei mängu ju(värava sööt ikkagi :D ). kui vaja vihata nii väga siis võid täna vabalt ennast kaitse peal välja elada ja treeneri. muidu ürita ikka positiivne olla ja elu läheb edasi ära seda unusta.
Thomas   •
(82.131.11.***)
Minu esimene koondisemäng oli 1992 0:6 Šveitsile, kus Chapuisat tegi, mis ise tahtis, kuid nüüd tundub samuti, et over and out. Samas seda varemgi lubanud. Leedult oleme ennegi kolakat saanud ala 2003 1:5, peale mida Pareiko pikalt koondist ei esindanud.