Eesti koondis Saksamaal - läbikukkunud (11)

Foto: Brit Maria Tael

Eile taasiseseisvunud Eesti Vabariigi suurima kaotuse teeninud jalgpallikoondise esitus Saksamaa vastu oli niivõrd kehv, et üle tüki aja ei hinda Soccernet.ee toimetus mängijaid individuaalselt, vaid paneb koondisele kollektiivse hinde.

Kui taasiseseisvunud Eesti jaoks oli see rekord, siis läbi ajaloo oli tegemist suureskooriliseima kaotuse kordamisega. Niivõrd suurelt olime varem lüüa saanud vaid korra, 1922. aastal 2:10 Soomele.

Soccernet.ee toimetuse hinne:

REKLAAM

Eesti koondis - 1. Martin Reimi jaoks oli eilne teiseks suureks koslepiks, kuid need on olnud väga erinevat nägu. Belgia (1:8) vastu läks ta alt taktikaga, kui võõrsil liialt naiivselt kõrgelt pressima asuti. Nüüd on just see pime usk, naiivsus ja lootus kadunud. Ka Reim ise tunnistas seda: "Mul on väga kurb ja valus, et me sellise suure kaotuse saime, aga ma olen realist. See ongi see tasemevahe. Ärme illusioone loo. Ma ka unistasin, et suudame kauem ja kauem hoida nulli, aga nii ei läinud. Väljakul olles oli sellise satsiga vales liigas mängimine." Kas realistina minnes saabki üldse Saksamaa vastu õnnestuda?

Mõistagi on individuaalselt kõrvutades iga sakslane igast Eesti kolleegist individuaalselt üle, aga kas see siis keelab võidelda? Kui kasutada korvpallitreeneri Andres Sõbra sõnu, siis ei tohi vastased korvi visata enne, kui veerandaja meeskondlikud vead on täis. Mitu viga Eesti koondis üldse eile kokku tegi? 5. Mitu kollast kaarti teeniti? 1. Vastased lõid kaheksa väravat (lisaks kaks ka suluseisust) ning Eesti koondis tegi nende takistamiseks vaid viis viga, mida on sama palju kui sakslased ise. See näitaja ei peaks sellises mängus kindlasti viigis olema. Kuigi mängu järelkajas väideti, et võideldi, siis paraku seda näha ei olnud.

Vägisi jääb mulje, et mäng kaotati juba enne avavilet ning platsil käis vaid vormistamine. Jah, Saksamaa mängis tõesti hästi ning pingutati lõpuni, aga kas Eesti koondislased saavad käsi südamel sama öelda? Sergei Lepmets ilmselt küll, aga teised? 

Kuna Soccernet.ee tavapärane hindamisskaala ulatub ühest kümneni, "pääseb" koondis hindega 1 ehk ülikoolides kehtiva määrustiku järgi oli esitus "kasin" - "minimaalselt lubataval tasemel olulisemate õpiväljundite saavutamine, mida iseloomustab teadmiste ja oskuste kasutamine tüüpolukordades piiratud viisidel, erandlikes olukordades avalduvad märgatavad puudujäägid ning ebakindlus".

Sõnaliselt ja numbriliselt vastab eelolev kirjeldus ehmatavalt täpsel moel vaatepildile, mida Eesti jalgpallikoondis eile õhtul kõrgtasemel esinedes Saksamaa vastu pakkus. Ent kui hinne E ehk 1 võimaldab õpilasel kursuselt vähemasti edasi pääseda, siis meie koondis kukkus eksamil kolinal läbi. Õiglane hinnang oleks null ehk "mittearvestatud".

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
11 kommentaari

...   •  
(213.184.49.***)
Reimi sõnad tasemevahest.........
Vaatasin üle Saksamaa jalgpallikoondise tulemusi viimastel aastatel ja ainult San Marino on lasknud endale lüüa Saksamaal 8 väravat. Muud tulemused on hulga tagasihoidlikuma skooriga. Kui kunagi (2008) lasime bosnialastel lüüa 7, siis see tundus tollal katastroof. Nüüd on vahemikus 2016-2018 saadud kaks 0:8 ja 1:8 pakki Saksamaalt ja Belgialt, lisaks 0-7 Portugalilt ja 0-5 Bosnialt. Tundub, et just tugevamate koondistega on viimasel ajal suuri probleeme just mänguliselt ja suhtumiselt - liigne austus ja lootus, et kaotusnumbrid ei tule suured. Väike koondis peaks suurtega minema mängima nii vea piiril (loe nahaalselt) kui võimalik, sest muud moodi sealt head tulemust ei tule. Soovime Reimile head teed, kuid praegu ei ole nähe, et miski muutub.
Zephyr   •  
(91.129.109.***)
Õige!
Kas nüüd hakatakse midagi muutma?
Või jätkub kõik vana viisi?
Aksel   •  
(37.157.105.***)
Nii ei saaa see jätkuda!
Mart   •  
(2001:7d0:8ab1:280:299e.***)
Protestiks jäävad fännid koju ega toeta omasid staadionil. Õigemini, mis koondist, kui puudub austus ja tahe. Vb siis hakkab Reim koos Pohlakuga mõistma, et koondis vajab värskust.
njah   •  
(85.253.10.***)
Tuleb nõustuda poolajal Norbert Hurda öelduga, et tuleb minna peale kollektiivselt -> just see sama asi ongi kõige olulisem element jalgpallis. Aga......ka teisel poolajal kui Eesti oli oma kasti juures, siis sakslased lükkasid söötu ja meie poolkaitseliin üritas survestada liikudes palli saanud sakslasele peale ühekaupa, tõmmates tagasi vahepeal ja siis jälle joostes kui pall tema mehele tuli --- VAT SEDA KUIDAS MEIE POISID JOOKSID NAGU LOLLID, OLI MARK VAADATA. Absoluutselt treeneri perse. Reim aga "nautis mängu" ja hirnus kaamerasse pärast. "Sai palju nalja ja oli tore õhtupoolik!" -> selline "MORAAL" on meie koondises siis..........................
asd   •  
(213.184.49.***)
Millised fännid, Mart? Staadion on niigi enamasti lubamatult tühi.
Mündi maag   •  
(176.126.220.***)
Pole m6tet viriseda. See on l2bi aegade tugevaim saksa koondis
Raske   •  
(2001:7d0:8bb5:5980:4cd.***)
1:0 Mets kaotas mängija ja Vihmann ei jõudnud appi
2:0 Teniste kaotas mängija, Vihmann ei jõudnud olukorda, Mets jooksis läbi ja Tamm vaatas eemalt.
3:0 Vassiljev läks löögipette ohvriks ja Tamm kaotas mängija, ei suutnud segama minna.
4:0 Tamm ja Vihmann lasid mängijal nende vahele joosta, ning Tamm tegi käe liigutuse vastasmängija suunas ning penalt, ei oleks pidanud olema
5:0 Vassiljev tegi vea ja lihtsalt suurepärane karistuslöök .
6:0 Teniste ja Kams liikusid keskele ja jätsid selja taha vabamaa ning kaitses Mets lasi mängijal ära joosta ja Tamm ei jõudnud olukorda.
7:0 Vihmann lasi ära joosta mängijal ja keskväljal press sõõtjale olematu
8:0 Pikk kaotas mängija , aga samas see oli suluseis ka .

Kõikide väravate puhul puudus kaitseliini ees mängivatel mängijatel korralik pressing vastaste suunas.

Minu arvamus, kui koondis läheb mängima peavad kõik võrdselt tööd rügama ja välja teenima oma koha koondises, see mis eile toimus aga vastupidine ,kui pingil istuda ei saa ja Saksa mängu nautida siis nauditi seda väljakul.
Minujaoks ei ole koondise materjal viimase 2 mängu põhjal : Tamm, Teniste, Zenjov, Ojamaa, Kams,Puri.
Pigem varuvariandid/tulevik: Vihmann, Sorga, Kreida, Sinvyasky, Sappinen,Dmitriev.
tere raske   •  
(2001:1530:1011:195e:6b.***)
paluks alg 11 ka nüüd
:(   •  
(88.196.198.***)
Kle, raske, puhka nüüd jalga oma mõtetega. Kui oled mängu nimega jalgpall selgeks saanud, proovi uuesti arvata. Sellise tippsatsi vastu mängides mingeid lootusi kruvida on lapsik, pigem rumal. Mida ise kah oled korda saatnud? Parem vist mitte küsidagi.
to :(   •  
(87.119.182.***)
Whataboutism ei ole argument. Tegu ikkagi professionaalidega.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK