Dzjuba keeldus Karpini koondisekutsest (0)

Artjom Dzjuba (vasakul) üleeilses Venemaa kõrgliigamängus. Foto: Scanpix / Jegor Alejev / TASS

Peterburi Zeniti ründestaar Artjom Dzjuba (33) otsustas, et ei esinda oktoobrikuistes MM-valikmängudes Venemaa koondist.

"Mõtlesin pikalt ja jõudsin järeldusele, et ma pole veel saavutanud optimaalset vormi, et aidata koondist sajaprotsendiliselt. Eelmine hooaeg oli väga raske ja pikk. EM-finaalturniiri eel olid suured ootused ja tõsine ettevalmistus, aga tulemus osutus ebaõnnestunuks. Kõik see mõjutas nii füüsilist vormi kui ka emotsionaalset poolt. Seetõttu oli keeruline uude hooaega sisse saada. Nüüd olen ma vähehaaval endist vormi taastamas, kuid tunnen, et pole seda veel täielikult saavutanud. Koondisel on ees ülitähtsad mängud, seetõttu ei oleks õige minna ja võtta kelleltki teiselt koht ära. Rääkisin sellest treenerile ausalt. Soovin meie kuttidele tulevasteks mängudeks palju edu. Loodan, et olen novembrikuisteks mängudeks optimaalses valmisolekus, aga mõistan, et mingeid garantiisid ei saa siin olla. Töötan edasi ja annan endast parima, aga aeg näitab," selgitas Dzjuba Matš TV-le.

Dzjuba oli eelmise peatreeneri Stanislav Tšertšessovi ajal Venemaa kapten, kuid suvel uueks juhendajaks saanud Valeri Karpin teda septembrikuisteks MM-valikkohtumisteks koondisesse ei kutsunud. Üleeile teatas Karpin 34-liikmelise eelnimekirja oktoobri matšideks ning seekord kuulus sinna ka Dzjuba, kes aga eile ise keeldumisest teatas.

Kuigi 33-aastane Zeniti ründaja, kes lõi üleeile Venemaa kõrgliigamängus kaks väravat, põhjendas oma otsust kehvapoolse füüsilise vormiga, siis paljud arvavad, et tegelik põhjus on tema konflikt Karpiniga, mis ulatub juba Moskva Spartaki aegadesse kümmekond aastat tagasi.

REKLAAM

Venemaa kohtub MM-valikmängudes 8. oktoobril Slovakkiaga ja 11. oktoobril Sloveeniaga. Horvaatial ja Venemaal on H-alagrupi liidritena võrdselt 13 punkti, Slovakkial on üheksa ja Sloveenial seitse punkti.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK