Dzjuba huugab ning Zenit püsib kindlalt tabeli tipus (0)

Peterburi Zenit püsib Venemaa kõrgliiga tipus. Foto: Scanpix / Peter Kovalev / TASS

Artjom Dzjuba sai Venemaa kõrgliiga 15. voorus järjekordse vägiteoga hakkama, kui saatis 25 minuti jooksul vastase väravavõrku kolm palli. CSKA jäi kiirelt vähemusse ning suutis tabeli eelviimaselt vaid viigipunkti võtta.

Peterburi Zenit hakkas tabeli teises pooles asuvale Nižni Novgorodile peavalu valmistama esimestest minutitest peale. Kohtumise viiendal minutil põrutas Malcom palli posti, paarikümmend minutit hiljem juba väravavõrku. Kusjuures efektse kannasöödu mängis ette Artjom Dzjuba.

Loetud minutid hiljem vilistas peakohtunik kodumeeskonna kasuks ka penalti, kuid VAR-i abiga sai selgeks, et 11 meetri karistuslöögi löömiseks ikkagi ei lähe. Zeniti jaoks midagi aga katki ei jäänud: 34. minutil lõi Dzjuba tabloole 2:0.

Poolaja lõpus suutis Nižni Novgorod ühe küll tagasi lüüa, kui täpne oli Alexei Kozlov. Võimsast tagasitulekust külalismeeskond aga pikalt mõelda ei saanud, sest Petrus Boumal noppis kolme minutiga kaks kollast kaarti ning jättis omad 43. mänguminutil vähemusse. Sellest sai indu Dzjuba, kes vormistas avapoolaaja lõppuseisuks 3:1.

Teisel poolajal lõi Dzjuba kübaratrikist puudu olnud ning ühtlasi selle hooaja kümnenda värava ära. Kokku on mees Venemaa kõrgliigas kübarat kergitanud viis korda. Lisaks sai jala veel valgeks Dmitri Chistjakov, kelle jaoks oli tegemist selle hooaja esimese tabamusega.

Sellegipoolest pole heas hoos olev Dzjuba kodumaa parim väravakütt. Selle edetabeli tipus püsib 13 tabamust kirja saanud Ufa 21-aastane mängumees Gamid Agalarov. Kusjuures kaks tükki sündis ka selles voorus.

Jätkuval on madalseisus Moskva CSKA, kes sai Himkilt kätte vaid viigipunkti. CSKA jaoks muutis vastasseisu keerukamaks ka see, et juba kohtumise 15. minutil jäädi Bruno Fuchsi võrra vähemusse. Himkil oli seejärel hea võimalus skoor penaltist avada, kuid Kemal Ademi saatis palli väravaraamidest mööda. Niisiis jäi CSKA võiduta kolmandat mängu järjest.

Peterburi Zenit - Nižni Novgorod 5:1 (3:1)
23. Malcom, 34., 45+1., 59. Artjom Dzjuba, 87. Dmitri Chistjakov - 39. Alexei Kozlov

Eemaldamine: 43. Petrus Boumal (Nižni Novgorod)

Samara Krõlja Sovetov - Jekaterinburgi Ural 1:1 (0:0)