Dzagojev vedas CSKA liidrikohale, penaltitõrje üheksandal üleminutil päästis Dinamole dramaatilise võidu (0)

13-kordne Venemaa meister Moskva CSKA haaras tänavusel hooajal koduliigas esmakordselt liidrikoha, kui alistas Alan Dzagojevi 40. minuti väravast võõrsil Volgogradi Rotori 1:0.

Eelmisel hooajal alles neljanda koha saanud CSKA hooaeg algas üle kivide ja kändude, kui augustis peetud kuuest mängust saavutati kümme punkti. Kuna konkurendid eest ära ei libisenud, püsis CSKA kogu aeg löögiulatuses. Senine tabeliliider Moskva Spartak kaotas Pavel Mamajevi väravast kodus Rostovile 0:1 ning langes kolmandale kohale, sest tiitlikaitsja Peterburi Zenit sai võõrsil Andrei Mostovoi ja Aleksandr Erohhini tabamustest 2:0 võidu Himki üle.

Kahemänguline kaotuste seeria sai läbi Sotšil, kes alistas kodus Anton Zabolotnõi ja Nikita Burmistrovi väravatest Moskva Lokomotivi 2:1. Seejuures skooris Lokomotivi eest oma selle hooaja teise tabamuse endine levadialane Anton Mirantšuk. Väljalangemistsoonist rabeles välja Jekaterinburgi Ural, kes sai võõrsil Eric Bicfalvi kahe tabamuse toel 2:1 võidu Ufa üle.

Dramaatilise võidu teenis Moskva Dinamo, kes alistas võõrsil Tambovi 2:1. Dinamo haaras juba kaheksandal minutil Daniil Lesovoi väravast juhtohjad. Tambov jäi teisel poolajal üheksakesi, sest 54. minutil sai punase kaardi Anton Kilin ja kuus minutit hiljem Guram Tetrašvili, kuid suutis sellest hoolimata viigivärava lüüa, kui 64. minutil realiseeris penalti German Onugkha. Kolmandal üleminutil lõi Dinamo võiduvärava Nikolai Komlitšenko, kuid see polnud veel kõik, sest üheksandal (!) üleminutil tõrjus Dinamo väravavaht Anton Šunin Onugkha penalti.

Venemaa kõrgligia esikolmik ehk CSKA, Zenit ja Spartak mahuvad ühe punkti sisse, kuid neljandal ja viiendal kohal olevad Dinamo ja Rostov kaotavad liider CSKA-le juba viie silmaga. Sotši on kuuendal, Lokomotiv seitsmendal ja Kaasani Rubin kaheksandal kohal. Siinkohal tasub märkida, et kui Zenit on teisel kohal, siis ülejäänud Venemaa klubid, kes mängivad Meistrite liigas, Lokomotiv ja Krasnodar ei ole koduliigas head hoogu leidnud. Krasnodar on alles kümnes.

Kaasani Rubin - Tula Arsenal 3:1 (2:0)
20. Carl Starfelt, 22. Djordje Despotovic, 55. Soltmurad Bakajev - 83. Kirill Pantšenko

Moskva Spartak - FK Rostov 0:1 (0:1)