Dybala naasis särtsakalt. Poola väravavaht jääb võika vigastusega MM-ilt eemale (3)

Paolo Dybala naasis vahetult enne MM-i algust vigastuspausilt. Foto: Scanpix / Andreas Solaro / AFP

Jose Mourinho saadeti punase kaardiga väljaku äärest minema, kui tema juhendatav AS Roma oli kodus 0:1 kaotamas Torinole. Lisaminutitel jõudis aga Roma nii penalti posti saata, latti kolistada kui ka lõpuks 1:1 viigiväravani jõuda.

Roma on Itaalia kõrgliigas skoorimisega tõsistes raskustes olnud ja nii oli neil tükk tegemist, et Karol Linetty 55. minuti peaväravale vastust leida.

Paolo Dybala lõpetas 70. minutil vahetusest sekkudes kuu aega kestnud vigastuspausi ning elavdas Roma rünnakut. Lisaminutitel teenis ta ka penalti, kuid Andrea Belotti ei suutnud seda oma endise koduklubi vastu realiseerida, saates palli 11 meetrilt vastu posti.

Paar minutit hiljem tabas Dybala kauglöök latti, aga Roma sai ikkagi kohe oma tahtmise, sest karistusalast välja põrganud palli tulistas püüdmatult võrku Nemanja Matic. Enamaks pealinlastel siiski aega ei jäänud ning viimasest viiest mängust vaid viis punkti võtnud Roma jätkab alles seitsmendal tabelireal.

Must päev oli Spezia väravavahil Bartlomiej Dragowskil, kelle häiriv vigastus nõuab kardetavasti väga pikka vigastuspausi. Dragowski tormas Spezia ja Hellas Verona kohtumise 38. minutil lahtise palli peale ning tema labajalg jäi nii õnnetult muru ja Kevin Lasagna vahele, et jalg jäi olukorra järel hüppeliigesest ebaloomulikku asendisse. Kulus viis minutit, kuni Dragowski välja sai vahetatud, ning kõigi eelduste kohaselt jääb tal nüüd vahele ka MM-finaalturniir.

Poola koondise õnneks ei ole neil kõrgetasemelistest väravavahtidest puudust. 25-aastane Dragowski mängis juunis ühe mängu Rahvuste liigas Belgia vastu, kuid Poola esiväravavahiks on siiski Wojciech Szczesny.

Spezia oli šokeerivate sündmuste ajaks 0:1 kaotusseisus, aga ärkas teisel poolajal ning M'Bala Nzola kaks väravat tagasid neile lõpuks 2:1 võidu. Verona jaoks tähendas see aga, et nemad lähevad MM-pausile vastu kümne järjestikuse kaotuse pealt.

Monza võttis kindla 3:0 võidu Salernitana üle, kui Carlos Augusto ja Dany Mota kombineerisid avapoolajal teineteisele väravad ning teisel poolajal vormistas lõpptulemuse penaltipunktilt Matteo Pessina.

Roma - Torino  1:1 (0:0)