Draamat kogu perele! United võitis läbi uskumatu õnne oma esimese mängu (0)

Kui tavaliselt tabatakse 90 minutiga kokku üks-kaks korda väravaraame, siis Brighton & Hove Albionil sai täna pisut täpsem olla: pall vihises Manchester Unitedi kaitseliinist lausa viiel (!) korral mööda, kuid iga kord jäi ette latt või post. United oli samal ajal aga kindel ning lõi kolmest raamilöögist kolm sisse.

Teatavasti pole kummagi klubi hooaeg alanud oodatult: kui lõunarannikul paiknev klubi üllatas võõrsil Newcastle'it, siis Inglismaa hiid kaotas oma hooaja esimese matši 1:3 Crystal Palace'ile. Samas rääkis Brightoni kahjuks tänase mängu eel fakt, et tiim on Amexi staadionil viimasest üheteistkümnest kohtumisest võitnud vaid kaks.

Vaatamata kõigele alustas tugevamini Brighton, kelle ründeliin teenis rohkem võimalusi ning kollitas pidevalt David de Gead. Eriti särav oli 25-aastane belglane Leandro Trossard, kes esialgu lükkas palli vastu üht posti ja siis paarteist minutit hiljem ka vastu teist väravaraami. Lõpuks sai kodutiim siiski oma kätte, kui vastaste põhimees Bruno Fernandes neile penalti kinkis. Lööma läks Neal Maupay, kes kavala panenka'ga pani de Gea pikali ning viis tiimi juhtima - 1:0.

Eduseis aga kaua ei kestnud, kuna koheselt lõi Harry Maguire Lewis Dunki rikošetist palli võrku. Teine poolaeg algas punasärkide jaoks sama hästi kui eelmine lõppes: esiteks lõi Marcus Rashford palli suluseisust võrku, kuid paar minutit hiljem tegi ta väikse vigade paranduse. Mees sai Fernandesi imesöödust jooksma, triblas poolest Brightoni kaitseliinist mööda ning lajatas (jällegi Dunki puutest!) palli võrku - 2:1.

Edaspidised minutid möödusid suures osas Unitedi väljakupoolel. Kodutiim üritas igatmoodi Ole Gunnar Solskjaeri hoolealuste kaitseliini lahti muukida, kuid miski ei õnnestunud. Ka õnne ei olnud neil üldse, kuna korra tabati jällegi latti ning posti ja murti seega Inglismaa jalgpalli viimase 17 aasta rekord: kordagi pole selle aja jooksul üks meeskond saanud nii mitmel korral väravaraamidele pihta.

Eriti dramaatiliseks läks aga mängu lõpp. Viis lisaminutit olid juba praktiliselt otsas, kui äkitselt jättis Fernandes oma mehe - Solly Marchi - markeerimata ning ääremängija lõi peaga palli tühja väravasse. United sai veel mängu viimase rünnaku, kuid see klaariti viimasel hetkel Brightoni kaitsja poolt. Lõpuvile kõlas ning kodumängijad juubeldasid, kuid ... tuli välja, et Maupay, kes lõi mängu avavärava, hüppas rumalalt käega vastu palli ehk kinkis Unitedile penalti. Lööma läks ei keegi muu, kui Bruno Fernandes ja tõi võidupunktid koju.

Brighton - Manchester United 2:3 (1:1)
40. Neal Maupay, 90+5. Solly March - 43. ov. Lewis Dunk, 55. Marcus Rashford, 90+10. pen. Bruno Fernandes