Diil tehtud: Flora eest Šveitsis mänginud keskkaitsja laenati Kuressaarele (3)

Mathias Palts (paremal) laenati Florast Kuressaarele. Foto: Katariina Peetson

Valitsev Eesti meister FC Flora teatas klubi kodulehel, et keskkaitsja Mathias Palts (21) liitub aastase laenulepingu alusel FC Kuressaarega.

Palts alustas hooaja ettevalmistust Kuressaarega ning mängis nende eest kahes Taliturniiri mängus, kus alistati Flora 2:0 ja Tammeka 3:0. Eelmisel nädalal käis Palts Floraga Šveitsis, kus peeti kaks treeningmatši FC Winterthuri ja Berni Young Boysiga. Kui Winterthuri vastu alustas Palts mängu põhikoosseisus, siis Young Boysi vastu varus. Vaatamata sellele veedab noor kaitsja algava hooaja saarlaste juures laenul.

Palts on enim mänge kogunud Flora U21 võistkonnas, kelle eest ta on väljakul käinud 47 mängus, kogunud 3568 minutit ja löönud ühe värava. 2022. aasta märtsikuus tõmbas keskkaitsja selga Legioni särgi ning pidas hooaja jooksul Premium liigas 19 ning Tipneri karikavõistlustel 2 kohtumist.

REKLAAM

Paltsi esmamulje uuest klubist on väga hea. "Olen Kuressaarega juba pea kuu aega treeninud ja olukord on täpselt selline nagu ma ette kujutasin – mõnus õhkkond ning väga töine ja toetav meeskond," kirjeldas ta esmaseid tundeid. "Eesmärk on kindlustada endale koht põhikoosseisus, et saaksin Premium liigas vajalikke mänge ja minuteid. Omalt poolt soovin klubil aidata pürgida tabelis üha kõrgemale ja teha meeldejääv hooaeg," lausus keskkaitsja endale seatud eesmärkide kohta.

Eelmisel hooajal oli Palts laenul Tallinna JK Legionis, kust mängija sõnul on tal endaga palju kaasa võtta. "Legionis oldud aeg oli keeruline, alustades sellest, et tegu oli venekeelse meeskonnaga. Kuid ma arvan, et see väljakutse andis mulle üldpildis mentaalselt väga palju juurde. Legionist võtan kindlasti kaasa sellise jõulise "hambad ristis" mentaliteedi, et iga hinna eest võidu nimel võidelda," sõnas mängija.

Keskkaitsja on ka Floras treenitud aastatel palju kõrva taha pannud ning tahab saadud teadmisi Kuressaares rakendada. "Flora tegi minust väga küpse ja targa mängija. Eriti viimased paar aastat, kus igat detaili, mis vajasid parandamist, arendati. Tänu sellele oli ka minu areng väga suur. Võtan Florast kaasa professionaalse suhtumise nii platsil olles kui platsiväliselt, sest tänu sellisele suhtumisele olen ma nii kaugele jõudnud ning kindlasti jätkan seda," kõneles Palts.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: "Mathias Palts sai eelmisel aastal hea kogemuse mängides Legioni eest Premium liigas. Alguses võttis kohanemine aega, kuid sammhaaval suutis ta ennast murda põhikoosseisu. Tema eeliseks on pika kasvu kohta hea kiirus ja jõulisus. Talle meeldib mängida mitmekülgselt, kus ta ei kiirusta pika palli mängimisega. Kuressaare mängib kolme keskkaitsjaga, mis peaks Mathiasele hästi sobima."

3 kommentaari

Urmas Meisner   •  
(88.196.60.***)
Flora eest mängis sel talvel ilmselt siiski Joosep Palts!
cistut1   •  
(146.255.181.***)
joosep palts on 2007 sünniaastaga poiss kes eelmine aasta mängis vaid u16 liigat nii, et vaevalt see tema oli. Soccernetis kirjutas ka koosseisude all Mathias Palts
Urmas Meisner   •  
(88.196.60.***)
Täpsustan, et Joosep mängis esimeses kahes Taliturniiri mängus, aga Šveitsis käis jah Mathias.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK