Desna leppis kõrgliiga uustulnukaga viiki, Tamm jäi pingile (0)

Joonas Tamm. Foto: Desna Facebook

Joonas Tamme tööandja Tšernigivi Desna tegi Ukraina kõrgliiga kolmandas voorus 1:1 viigi Inguletsiga. Eestlane väljakul käinud meeste hulka ei kuulunud, vaid jälgis mängu pingilt.

Andri Gitšenko viis võõrsil mänginud Desna 49. minutil juhtima, kuid Nikoloz Sitšinava viigistas vaid kaheksa minutit hiljem ja rohkem mängus skoori ei tehtudki. Kolme vooru järel on Desnal tabelis võidu ja kahe viigi eest saadud viis punkti, Inhulets sai kaotuse kõrvale teise viigi.

Desnal on tänase vastasega omapärane side, sest Inguletsi klubi asutas 2013. aastal kohaliku põllumajandusettevõtte president Oleksandr Povorznjuk. Enne Inguletsi tüüri juurde asumist oli ta presidendiametit pidanud just nimelt Desna klubis. Uus meeskond alustas 2014. aastal mängimist tugevuselt neljandas ehk amatöörliigas, kuid tõusis sealt kiiresti esiliigasse ja murdis tänavuseks hooajaks kõrgseltskonda.