Deschamps pärast Türgi sauna: see näitas meile koha kätte (1)

Valitsev maailmameister Prantsusmaa leppis eile Türgi vastu 0:2 kaotusega ja peatreener Didier Deschamps tunnistas, et midagi positiivset kaasa võtta ei ole.

Türklastele külla sõitnud maailmameister jäi kaotusseisu pooltunnil, kui Kaan Ayhan skoori avas, kümme minutit hiljem lõi Roma talent Cengiz Ünder juba 2:0. Prantsusmaa šokist ei toibunudki - kaotus kaotuseks, kuid 90 minuti jooksul ei tehtud raamidesse isegi ühtegi pealelööki. Koosseisu osas seejuures järeleandmisi ei tehtud.

"Kui me näitame kollektiivselt sellist mängu, siis ei ole siit midagi positiivset võtta," kritiseeris peatreener Deschamps TF1-le. Ta tegi juba poolajal kaks vahetust, kuid ka see ei aidanud. "Me ei mänginud oma mängu ja lubasime vastastel seda teha. Meid ei olnud kohal, meil ei olnud tahet. Kuigi oleme maailmameistrid, siis täpselt nii juhtubki. Meile näidati koht kätte ja peame seda nüüd analüüsima. Muud mul öelda ei ole. Palju õnne Türgile."

Valikgrupis jääb Prantsusmaa kolme mängu järel nüüd Türgist kolme silmaga maha, türklased püsivad seni puhaste paberitega. Sarnaselt Prantsusmaale on kuus punkti kogunud ka Island. Gruppi kuuluvad veel Albaania, Moldova ja Andorra.