Kübaratrikiga säranud Depay andis Lyoni fännidele julge lubaduse (0)

Lyoni staarründaja ja kapten Memphis Debay säras oma hooaja esimeses mängus Prantsusmaa kõrgliigas kübaratrikiga, kui koduväljakul alistati Dijon 4:1.

Seejuures leidis Lyon end esimese veerandtunni järel kaotusseisust, sest 14. minutil skooris Dijoni eest Aurelien Scheidler. Lyon otsustas mängu saatuse avapoolaja viimastel minutitel, kui löödi kolm väravat, üks läks Dijoni omaväravaks. Teisel poolajal lisas Lyon veel ühe tabamuse. Depay kolmest väravast kaks sündisid penaltipunktilt.

Pärast mängu küsisid ajakirjanikud Hollandi koondise ründajalt tema tuleviku kohta. "Olen keskendunud Lyonis mängimisele. Ma saan unistada mängimisest suurtes klubides, kuid praegu annan siin oma parima," ütles Depay, keda on seostatud Barcelonaga, kus töötab uuel hooajal peatreenerina hollandlane Ronald Koeman.

Lyon sai eelmisel hooajal Prantsusmaa kõrgliigas alles seitsmenda koha, mis tähendab, et tänavusel hooajal neil euromänge ei ole. "Ma ei usu, et Euroopas mitte osalemine on meie eelis, sest Euroopas mängides areneme rohkem," rääkis Depay, kes lubas Lyoni fännidele, et seekord antakse koduliigas Pariisi Saint-Germainile lahing. "Tahame võidelda PSG vastu. Peame keskenduma oma tööle ja eesmärkidele. Meil on suurepärane meeskond."

Depay kerkis hoobilt väravalööjate edetabelis esikohale. Kaks tabamust on kirja saanud kuus mängijat, sealhulgas taanlane Kasper Dohlberg, kelle koduklubi Nice alistas Strasbourg'i 2:0.  Kahe mänguga kuus punkti kogunud Nice on praegu liiga liider, kuid paljud klubid - Lyon, Saint-Etienne, Marseille, Lens, Montpellier ja Metz - on mänginud ainult ühe kohtumise.

Meistrite liigas finaali jõudnud, kuid seal Müncheni Bayernile kaotanud valitsev Prantsusmaa meister PSG alustab liigahooaega 10. septembril, kui kohtub Lensiga.

Lyon - Dijon 4:1 (3:1)
39. pen., 45+1., 66. pen. Memphis Depay, 45. ov. Wesley Lautoa - 14. Aurelien Scheidler

Rennes - Montpellier 2:1 (1:0)