Dembele sahistas 24 sekundit enne normaalaja lõppu ja Barcelona sai raske võidu (1)

Nii tähistas Barcelona võiduväravat. Foto: Scanpix / Alberto Estevez / EPA

Hispaania kõrgliiga 29. vooru kohtumises läksid esmaspäeva hilisõhtul vastamisi FC Barcelona ja Real Valladolid. Väljakuperemehed võtsid normaalaja viimase minuti väravast 1:0 võidu.

Barcelona domineeris kohtumist küllaltki läbivalt, kuid korra käis ka neil südame alt tugevam jõnks läbi. 62. minutil läks pall Barca karistusalas vastu Jordi Alba kätt, mispeale terve Valladolidi meeskond nagu üks mees penaltit nõudis. Peakohtunik Santiago Jaime Latre jõudis aga videokohtunikuga konsulteerimise järel otsusele, et käepuude oli juhuslik ja penaltit tollest olukorrast ei määranud.

Valladolidi olukord läks märksa täbaramaks 79. minutil, kui keskväljamees Oscar Plano peatas selgelt hilinenud taklamise abil kontrarünnakule jooksnud Ousmane Dembele. Latre oli aga resoluutne - putsakorgid ees prantslasele hüppeliigesesse sisse lennanud Plano mäng lõppes punase kaardiga.

0:0 püsis sellegipoolest tablool ja külalismeeskond jäänuks sellega kahtlemata rahule. Siiski purustati nende helge unistus 24 sekundit enne normaalaja lõppu - Frenkie de Jong tsenderdas palli paremalt äärelt penaltipunkti kohale, sealt jätkas seda peaga rünnakule saadetud keskkaitsja Ronald Araujo ning tabamuse vormistas lõplikult Ousmane Dembele. Barcelona oma kasvandik, 2017. aastast Valladolidi väravasuud valvav Jordi Masip jättis esiposti katmata ning prantslase löök maandus võrgus.

Barcelona püsib koduliigas kaotuseta juba 19 mängu järjest.

Barcelona - Real Valladolid 1:0 (0:0)