Debütantidega Arsenal maksis Crystal Palace'ile eelmise hooaja eest kätte (0)

Eelmisel hooajal Inglismaa kõrgliigas Crystal Palace'i vastu võiduta jäänud (2:2 viik ja 0:3 kaotus) Arsenal tegi uue hooaja avavoorus vigade paranduse, kui alistas linnarivaali võõrsil 2:0.

Arsenalil oli juba neljandal minutil suurepärane võimalus juhtima asuda, aga Gabriel Martinelli ei saanud palli mõnelt meetrilt raamide vahele. Ta heastas oma eksimuse 20. minutil, kui suunas nurgalöögi järel Oleksandr Zintšenko peasöödu väravasse.

Crystal Palace'il oli paar superšanssi, kuid Arsenali väravasuul olnud Aaron Ramsdale tõrjus Odsonne Edouardi ja Eberechi Eze lähilöögid. Arsenal sai pinged maha 85. minutil, kui Marc Guehi suunas Bukayo Saka tsenderduse omaväravasse.

Suvises üleminekuaknas Manchesterist Londonisse kolinud Zintšenko andis kohe debüütmängus resultatiivse söödu. Lisaks Zintšenkole debüteerisid Arsenali eest samuti City särgi Arsenali vastu vahetanud Gabriel Jesus ja eelmistel hooaegadel laenulepingu alusel Prantsusmaal mänginud William Saliba.

Mikel Arteta jaoks oli see 98. mäng ja 50. võit Inglismaa kõrgliigas Arsenali peatreenerina. Varem on Arsenalis kiiremini 50 võitu kätte saanud vaid Arsene Wenger, kellel kulus selleks 94 mängu.

Crystal Palace - Arsenal 0:2 (0:1)