Daaniel Maanas lõpetas profikarjääri: arvan, et on õige hetk sellelt karussellilt maha astuda (6)

Daaniel Maanas (nr 8) lõpetas profikarjääri. Foto: Oliver Tsupsman

Kolmandas liigas palliv Tartu Team Helm registreeris täna pärastlõunal klubi nimekirja keskkaitsja Daaniel Maanase (21). Tänaseks endise profijalgpalluri nimetust kandev mees tõdes, et soovib elus ka muid rõõme nautida.

Tänavuse hooaja esimeses pooles Narva Transi esindanud, kuid suve algul sealt omal soovil lahkunud noor keskkaitsja kinnitas Soccernet.ee-le antud intervjuus, et ameti poolest ta enam tõepoolest jalgpallur ei ole. "Profijalgpalliga on kõik, jah. Asun sügisest Tartusse elama ja kooli ning tahtsin omale meeskonda, kus saab jalkat mängida ja seda eelkõige nautida. Team Helm tundus täpselt õige valik."

Kuigi hooaja eel lausus Maanas, et tahab jalgpallialaselt veel areneda ja kõvasti tööd teha, siis nüüd sai isu lihtsalt otsa. "Täpselt nii oligi. Sain mingil hetkel aru, et on õige aeg sellelt karussellilt maha astuda ja oma eluga muud moodi edasi minna."

"Otsuse tegingi sellepärast, et tundsin, et on vaja teha oma elus mingi muutus. Jalgpall Eesti kõrgeimal tasemel ei olnud enam see, mida tegelikult teha tahtsin," tõdes Maanas. "Arvan, et targem on kohe eemale astuda, kui saad aru, et midagi ei klapi. Pole mõtet silmad kinni rapsida ja lõpetada ikka sama koha peal. Pigem teen oma elus uued valikud ja proovin teisi asju."

REKLAAM

Kuhu nüüd edasi? "Ma lähen sügisest Eesti Maaülikooli. Eriala ma päris otse välja ei ütleks, aga ma võin nii palju öelda, et üks endine Eesti koondise keskkaitsja teenib sellega praegu igapäevast elatist," muigas Maanas. "Eks kõik saavad ise nuputada - nagu väike viktoriin."

Siiski ei ole ülikooli mineku idee Maanase sõnul tal pikalt peas küpsenud, vaid pigem viimase aja otsus. "Ausalt öeldes ei oleks ma siis, kui gümnaasiumi lõpetasin, mingil juhul arvanud, et ma kunagi üldse ülikooli lähen," tunnistas ta. "Aga kuna ma olen väiksest peale selle erialaga niikuinii seotud olnud ja see on pidevalt olnud mu jaoks jalgpalli järel hobi number kaks, siis otsustasingi selle valida."

Jalgpalliga jääb endine profimängija aga seotuks ainult läbi Team Helmi. "Mängin seal ja naudin, jah. Treeneritööd või midagi sellist hetkel küll ei plaani. Arvan, et see (Team Helm - M. K.) ongi hea koht, kus nautida ja ka muude asjadega kõrvalt tegeleda."

6 kommentaari

kaigas2   •  
(81.90.124.***)
Daaniel hakkab Maaülikoolis jalgpalliagendiks õppima?
ronrein   •  
(90.191.154.***)
Kalandust Piiroja eeskujul õppima?
Väravavaht   •  
(85.253.207.***)
Pakuks samamoodi kalandust.
atleticomadrid   •  
(194.204.3.***)
Millega Vihmann tegeleb - põllumees põline rikas?
Kevin Martins   •  
(146.255.182.***)
Pigem Maanas günekoloogia vend hüüdnime põhjal, maaülikooli tõttu eeldaks siis hobuseviljastaja vm :D
Rain Siegel   •  
(81.90.125.***)
Naised saunas rääkisid, et läheb ikkagi põllumajandus- ja kekskkonnainstituuti aiandust õppima

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK