Costa Rica on veelgi suurema ime jahil, Argentina toetub Nigeeriale (0)

Foto: Brasiilia koondise Twitter

2014. aastal jalgpallimaailma šokeerides surmagrupist võitjana edasi läinud ja lõpuks veerandfinaalis Hollandile penaltitega alla jäänud Costa Rica vajab Venemaal peetaval turniiril veelgi võimsamat imet. Nigeeria võib samas tunda enda seljataga ühe suure jalgpalliriigi elanikkonna tuge.

"Kohviderbis" taganemisruumi ei ole

16 aastat tagasi Suwonis läks Costa Rica viimasele alagrupimängule Brasiiliaga vastu teisel kohal ning kolmepunktilise eduga Türgi ees. Tagantjärgi võib öelda, et Costa Ricale oleks tulevaste maailmameistite vastu piisanud ka üheväravalisest kaotusest, kuid 2:5 kaotus lülitas nad toona konkurentsist. 

REKLAAM

Tänases mängus Brasiiliaga ei piisa edasipääsulootuste säilitamiseks ei minimaalsest kaotusest ega tõenäoliselt isegi mitte viigist. Ja arvestades asjaolusid, et vastu tuleb avamängu viigist Šveitsiga tagajalgadel ning ilma eksimisruumita olev Brasiilia, kelle ridades on pisivigastusest hoolimata mänguvalmis ka Neymar, vajab Costa Rica punktilootuse omamiseks väga tugevat eneseületust.

Muide, Costa Rica toonase, Brasiilias sündinud peatreeneri Alexandre Guimaresi poeg Celso Borges on Raio Piiroja kunagine klubikaaslane Fredikstadist. 113-kordse koondislasena peaks ta ka oma teise kodumaa Brasiilia vastu algkoosseisus alustama.

Meinhard Pulk: "Jalgpalli kõrval kohvitootmise poolest tuntud riikide vastasseis kujuneb pigem ühepoolseks. Serbia rünnak oli avamängus üpris nüri, kuid sellest hoolimata näitas Costa Rica kaitse märke ebakindlusest. Brasiilia karistab selle ära veelgi jõulisemalt ning saab 3:0 võidu."

Betsafe'i koefitsiendid:

Brasiilia võit - 1,23
Viik - 6,75
Costa Rica võit - 16,50

Nigeerial on seljataga 44 miljonit lisafänni

Kuigi Nigeeria koondis on täis tippliigades (peamiselt Premier League'is) pallivaid nimesid, siis äärmiselt mannetu mäng Horvaatia vastu seda endas ei peegeldanud. Nõnda ongi Nigeerial Islandi vastu võimalus tõestada, et neis on veidi rohkem väärtust kui lihtsalt kirev mängusärk.

MM-ide ajaloo väikseima rahvaarvuga riik Island kasutas oma MM-debüüdil Argentina vastu enda mängijate ning meeskonna tugevused ideaalilähedaselt ära. Lionel Messi toppis Islandi keskväli enda taskusse ja tasuks saadi väärtuslik viigipunkt.

Alagrupis muutis äärmiselt palju Argentina neljapäevaõhtune fopaa Horvaatia vastu, mis tõenäoliselt paneb kogu Argentina ligi 44 miljoni suuruse elanikkonna toetama Nigeeriat. Kui mängu peaks võitma Island, oleksid Argentina edasipääsulootused viimases voorus väga minimaalsed, Nigeeria võidu puhul sõltuksid kõik veel laias laastus Argentinast endast.

Meinhard Pulk:  "Väga raske on midagi ennustada. Viigi peale kumbki välja ei lähe, aga lõpuks nii juhtubki. 2:2."

Betsafe'i koefitsiendid:

Nigeeria võit - 2,90
Viik - 3,15
Islandi võit - 2,70

Hea emotsiooni pealt turniiri võtmemängule

Alagruppide loosimise ning avamängu vahel jäi E-gruppi analüüsides jalgpalliüldsuse üldiseks arvamuseks, et siin otsustatakse Brasiilia järel teine edasipääseja teises mänguvoorus Serbia ja Šveitsi vahel. Hetkeseis sellist ennustust ka soosib.

Pealtnäha kaks võrdset meeskonda said avavoorust ootustele ideaalselt vastavad tulemused.  Šveits üllatas Brasiiliat, Serbia sai Aleksandr Kolarovi oivalise vasaku jala kaudu vajaliku võidu Costa Rica üle.

Eeldusel, et viimases voorus on Brasiilia suurfavoriit Serbia vastu ja Šveits peaks võtma kolm punkti Costa Rica vastu, oleks Kaliningradis peetavas mängus viik parem just  Vladimir Petkovici hoolealustele.

Meinhard Pulk: "Kuigi viik ei tohiks teoorias Serbiale sobida, siis risk kaotuse korral on niivõrd suur, et pakuks siit veidi ettevaatlikumat mängu. Seega ennustan siit turniiri esimest 0:0 viiki ja kõik jääb otsustada viimase vooru peale."

Betsafe'i koefitsiendid:

Serbia võit - 2,70
Viik - 3,15
Šveitsi võit - 2,95

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK