Conte supervahetused tõid Interile seitsmeväravalises thriller'is võidu (Ribery hullas!) (0)

Kui paar tundi tagasi tegi uustulnuk Benevento maagilise tagasituleku 0:2 kaotusseisust, siis nüüd suutis Milano Inter kahel korral tulla kaotusseisust välja ning võtta maksimumi Fiorentina vastu.

Üllataval kombel on just nende kahe meeskonna viimase aja vorm olnud kergelt öeldes võrratu. Viimasest neljateistkümnest punktimängust (Serie A või Euroopa liiga) on neil kahepeale kokku kirjas vaid kaks kaotust. Kui moepealinna meeskond pikendas suve lõppu Saksamaal Euroopa liigat mängides, siis liiga-aasta kulmineerus neil kahe 2:0 võiduga vastavalt Napoli ja Atalanta üle. Firenze tippsats sai viimase kuue mänguga aga kolmteist silma ning väravat ja kerkis seega tabelis kümnendaks.

Ka klubide omavahelised duellid on alati intriigi pakkunud: viimase viie mänguga on neli väravatega viiki tehtud ning 2016/17. hooajal löödi kahe mänguga viisteist väravat (!). Tänagi tõestati, et fännidele tahetakse etendust pakkuda kogu raha eest, kui vaid paarisaja sekundiga lõi Christian Koume mängu esimese.

Kuigi 19. minutil oli Romelu Lukaku väga lähedal penalti teenimisele, mille VAR siiski tühistas, siis tuli Interi avaväravat oodata lausa terve esimene poolaeg. Lõpuks skooris kauglöökide meister Lautaro Martinez  - neli trahvikastivälist väravat 2020. aastal, ainult Hakan Calhanoglul (8) ja Ruslan Malinovskiyl (5) rohkem - ning tõi San Sirole taas viigiseisu. Teise poolaja alguses läksid sini-mustad vastaste keskkaitsja omaväravast ka juhtima.

57. minutil algas aga vanameister Franck Ribery show - legendaarne prantslane tegi kuue minutiga kahele väravale eeltöö ning taas oligi mänguseis teistpidine. 37-aastane Ribery tõestas sellega jällegi, et September on tema lemmikkuu: mäletatavasti lõi ta eelmise hooaja alguses ühe ise ning andis kahele väravale söödu.

Kui Ribery platsilt lahkus, siis püsis veel ka eduseis, kuid... paar minutit varem oli Antonio Conte toonud mängu uued mehed (Achraf Hakimi, Arturo Vidal, Radja Nainggolan ning Alexis Sanchez) ning kõik nad mängisid suurt rolli lõpuminutitel toimunud "ülestõusul". Nimelt tulid Nainggolan ja Vidal keskväljale palle võitma ja teised kaks andsid väga olulised väravasöödud ehk Fiorentina kaotas mängu, kus nad olid tagaajaja rollis kokku vaid kümme minutit...

Milano Inter - Fiorentina 4:3 (1:1)
45+2. Lautaro Martinez, 52. ov. Federico Ceccherini, 87. Romelu Lukaku, 89. Danilo D'Ambrosio - 3. Christian Kouame, 57. Gaetano Castrovilli, 63. Federico Chiesa