Chelsea sai südilt Salzburgilt järgmise ringi võtmed kätte, Sevilla päästis vähemalt Euroopa liiga koha (0)

Kai Havertzi iluvärav viis Chelsea alagrupist edasi. Foto: Scanpix / EPA / Christian Bruna

Meistrite liiga viienda mänguvooru esimestes kohtumistes tagas Chelsea 2:1 võiduga Salzburgi üle alagrupist edasipääsu, Kopenhaageni üle 3:0 tulemusega esimese võidu saanud Sevilla jättis aga oma võimalused veel ellu.

Kodumeeskond Salzburg alustas mängu enesekindlalt, lastes Chelseal küll palju palli vallata, ent tehes ka vastase poolel palju ohtlikke vaheltlõikeid. Nii suruti külalised mitmel korral kaitsesse, ent avapoolaja keskel pääsesid Graham Potteri hoolealused ikkagi juhtima. Segadus karistusalas lõppes sellega, et kaitsjate ebaõnnestunud puhtakslöömiskatsest jõudis pall Mateo Kovacicile, kes kohe esimese puutega peale lõi. Veidi üle jala läinud löök lendas õnnekombel täpselt ristnurka.

Mõni minut hiljem avanes Chelseale suurepärane võimalus edu kahekordistada, aga Philipp Köhn tõrjus nurgalöögi järel Pierre-Emerick Aubameyangi pealöögi, mis võttis kaitsjast ebamugava rikošeti. Jätkuolukorras ei jõudnud mõnelt meetrilt lahtisele pallile piisavalt kiiresti reageerida Kai Havertz.

32. minutil raiskas veel parema šansi Aubameyang. Kannatliku söödumängu lõpetuseks mängiti Salzburgi kaitseliin täiesti üle ja Havertzi sööt vabastas Gaboni ründaja, kuid Aubameyang jäi hetkeks kõhklema ning väravast välja tõtanud Köhn suutis löögi pareerida. Paar minutit hiljem pidi teises väljakuotsas mängu sekkuma Kepa, püüdes Salzburgi lubava vasturünnaku järel Noah Okafori löögi.

35. minutil oli Chelsea veel korra 2:0 väravale väga lähedal, aga karistusalas kaitsjatest peajagu kõrgemale kerkinud Havertz lõi pealöögi healt positsioonilt Köhnile sülle. Minut enne avapoolaja lõppu harutas Chelsea taas austerlaste kaitseliini lahti, kuid selle käigus jäi mitu meest suluseisu ja lõpuks rikkus Aubameyang palli sülle haaranud Köhni vastu määrusi. Enne avapoolaja lõpuvilet jõudis Köhn tõrjuda veel ühe Aubameyangi terava löögi. Pausile mindi seega Chelsea 1:0 eduseisus, mis viinuks nad igal juhul 16 parema hulka.

Kohe teise poolaja alguses nõudis Salzburg häälekalt penaltit, kui pall tabas karistusalas Kovacici kätt, ent peakohtunik Sandro Schärer tõrjus kindlalt kõik protestid. Pääsemist jagus Chelseale siiski vaid minutiks - Salzburg võitis keskväljal palli ja tuli suurte jõududega rünnakule, Maximilian Wöber saatis hea tsenderduse värava ette ja Junior Adamu viigistas - 1:1.

52. minutil kehastus viigitabamuse autor Adamu päästjaks, lüües Chelsea nurgalöögi järel väravajoonelt minema Jorginho pealöögi. Chelsea vajas uut indu saanud võõrustajate murdmiseks midagi erilist ning sellega hiilgas 64. minutil lõpuks Havertz. Karistusala kaare juures palli saanud sakslane mängis endale esimese puutega ette ja keerutas löögi siis latipõrkest ülitäpselt risnurka, viies Chelsea jälle 2:1 ette.

Kohe ehmatas vahetusest sekkunud Benjamin Šeško terava löögiga Kepat, kes hästi tõrjus. Kohe eksis hispaanlane aga väljatulekul, keskkaitsja Strahinja Pavlovic lükkas palli tühja värava suunas ja Chelseale päästis eduseisu ainult Thiago Silva kiire tegutsemine. Ühe terava löögi pidi Kepa veel pareerima, ent lõpuminuteid kontrollis Chelsea juba kindlalt, võitis 2:1 ning tagas edasipääsu, sest kahest alagrupikaaslasest tahapoole ei ole neil enam võimalik jääda.

Sevillas mängisid võõrustajad ja Kopenhaagen selle nimel, kummal säilib esiteks mingigi võimalus edasipääsule loota, teiseks aga ka selle nimel, kes võib püüda vähemalt alagrupi kolmandat, Euroopa liigasse viivat kohta. Avapoolaeg pakkus mõlemale küll võimalusi, ent nappis väga häid šansse, millest võinuks tabamus sündida.

22. minutil tõrjus Marko Dmitrovic islandlase Hakon Haraldssoni tagumise posti suunas keerutatud kavala löögi, 35. minutil vastas aga Suso löögile sama hea tõrjega taanlaste väravas seisnud Kamil Grabara. Aktiivsemaks pooleks olnud Sevilla tegi avapoolajal kaheksa pealelööki külaliste kahe vastu, raamideni jõudsid neist vastavalt neli ja üks, kuid pausile mindi väravateta.

Jorge Sampaoli meeskond suutis taanlaste värava lahti muukida alles tunni möödudes. Youssef En Nesyri hiilis kaitsjate ja Grabara vahele ning lükkas Papu Gomeze mõõdetud kaarpalli osavalt peaga sihile. Lõplikult õnnestus Sevillal oma paremus maksma panna alles lõpuminutitel. 88. minutil keerutas Isco karistusala nurgast palli kaunilt tagumise posti kõrvale, teisel üleminutil tõrjus Grabara Erik Lamela kauglöögi enda ette ja esimesena jõudis jaole Gonzalo Montiel.

Kopenhaagen lõpetas mängu kümnekesi, sest esialgu kollase kaardi saanud Davit Hotšolava jalasirutus Isco suunal hinnati VAR-i abiga punase kaardi vääriliseks. Taanlased lõpetavad alagrupis igal juhul neljandana, sest omavaheliste mängude arvestuses jääb Sevilla neist võrdsete punktide korral ette. Sevilla ise peab aga lootma, et Dortmundi Borussia ei suuda alistada kodus Manchester Cityt - kui Dortmund saab kätte vähemalt viigi, on edasipääsejate osas juba enne viimast vooru G-grupis kõik selge ning Sevillat ootab Euroopa liiga.