Camp Nou saatis Gerard Pique püsti seistes ja ovatsioonide saatel võidukalt erru (0)

Gerard Pique lõpetas mängijakarjääri. Foto: Scanpix / Albert Gea / Reuters

Barcelona sai Gerard Pique lahkumismängus kodusel Camp Noul 2:0 võidu Almeria vastu ja tõusis liigatabeli tippu, edestades mängu vähem pidanud Real Madridi kahe punktiga.

35-aastane Pique kuulus mõistagi Barcelona algkoosseisu ja kandis ka kaptenipaela. Ta vahetati ovatsioonide saatel 85. minutil mängust välja, selleks ajaks oli lõppseis tablool. Camp Nou publik aplodeeris talle püsti seistes. Meeskonnakaaslased viskasid teda pärast lõpuvilet mitu korda õhku. Legend on lõpetanud.

Eelmises voorus kolmandal üleminutil Valencia vastu Barcelona võiduvärava löönud Robert Lewandowski jäi seekord kuivale, kuigi poolakal oli juba seitsmendal minutil suurepärane võimalus meeskond juhtima viia, aga ta ei realiseerinud penaltit.

Teise poolaja alguses andis Sergio Busquets oma väljakupoolelt pika söödu paremale äärele, kus Dembele konksutas mitmest mängijast mööda ja lõi palli alla nurka. Barcelona teine tabamus sündis 62. minutil Frenkie de Jongi jalast.

Barcelona - Almeria 2:0 (0:0)