Bundesligale heideti ette kaotust "Midsomeri mõrvadele" (0)

Dortmundi Borussia 4:0 võitu Schalke üle vaadati BT Sport kanalil rohkem, kui keskmist sama kanali Premier League'i kohtumist. Foto: Bundesliga Twitter

Saksamaa Bundesliga eelmise nädalavahetuse naasmine võistlusrütmi polnud tähtis ainult sakslastele endile, vaid sündmusel hoiti silma peal pea igas maailma otsas. Olid nad ju esimene koroonakriisist väljumisega alustanud tippliiga.

Kuna Premier League on siseriikliku terviseolukorra tõttu Bundesligast vähemalt ühe kuu jagu maas, pöörati Saksamaa kõrgliigale ohtralt tähelepanu ka Inglismaal. Vooru maasikat, laupäevast matši Dortmundi Borussia ja Gelsenkircheni Schalke 04 vahel näitas tasuline spordikanal BT Sport 1.

Saksamaa jalgpalli teleekraanile jõudmine leidis Suurbritannia spordiajakirjanduses enne seda, kui pall mängu pandi, elavat kajastamist. Ning kohtumiste järel kirjutati neist tavatult põhjalikke lugusid, sest võistlusjalgpall oli ikkagi midagi muud, kui artiklid selle kohta, kuidas koroonaviirus Inglismaa klubisid mõjutab.

Ent Daily Mirror suutis Bundesliga naasmisvooru kajastada väga huvitavas võtmes – nimelt heideti sellele ette kaotust tuntud krimiseriaalile "Midsomeri mõrvad".

REKLAAM

Esmaspäeval avaldatud artikkel kandis pealkirja "BT Sport on Bundesliga reitingutega rahul vaatamata kaotusele "Midsomeri mõrvadele"" ja alapealkirjaks oli "Saksamaa jalgpall naasis fanfaaride saatel ning Borussia – Schalke kohtumist näitas BT Sport 1, aga see oli laupäeval omas kategoorias vaadatavuselt alles kolmas saade".

Enne edasist on hea teada, et telereitinguid fikseeritakse Inglismaal kahes kategoorias. Esiteks terrestrial, mis koondab viite enimvaadatavat ja -levinud kanalit (BBC One, BBC Two, ITV, Channel 4 ja Channel 5) ning teiseks non-terrestrial, kuhu kuuluvad kõik ülejäänud sõltumata sellest, kas tegu on tasuliste kanalitega või mitte.

BT Sport 1 kuulub non-terrestrial gruppi, kus laupäeval, 16. mail oli Borussia – Schalke tõesti vaadatavuselt kolmas saade, kogudes tipphetkel telerite ette 652 000 ja keskmiselt 500 000 vaatajat. ITV3 kanalil näidatud seriaal "Most Wanted" sai keskmiseks numbriks 774 000 ja sama kanali "Midsomeri mõrvad" 759 000.

Artikkel, kus need numbrid ära toodud, postitati ajalehe Daily Mirror jalgpallile pühendatud Twitteri-kontole, mis kasutas fraasi "BT Spordi pettumust valmistavalt madalad Bundesliga vaatajanumbrid". Sõna "pettumus" (disappointing) tundus mitmele jalgpalliajakirjanikule ebaõiglusena ning nii toodigi välja argumendid Bundesliga kaitseks ja soovitati asetada asjad õiglasesse konteksti.

Kõige tähtsam argument oli, et kui ITV3 on tasuta kanal, mida on võimalik suurema mureta igas kodus vaadata, siis BT Sport nõuab eraldi tasulise paketi tellimist. Kuigi mõlemad kuuluvad rangelt võttes non-terrestrial jaotuse alla, pole tegu võrreldavate üksustega.

Artikli kriitikud märkisid, et kui soov on tuvastada, kas Bundesliga ülekanded olid populaarsed või mitte, tuleks Borussia – Schalke kohtumise numbreid võrrelda BT Sport kanalite tavapäraste Bundesliga-reitingute või miks mitte ka sel kanalil näidatavate Premier League'i mängude reitingutega.

Viimase valguses toodi välja, et 29. veebruaril samal kanalil näidatud Inglismaa kõrgliigakohtumine Brighton – Crystal Palace kogus keskmiseks vaatajanumbriks 434 000 ehk vähem kui Borussia – Schalke … Ning et BT Sporti keskmine vaatajanumber Premier League'i mängude puhul on 400 000 ehk samuti väiksem Borussia - Schalke omast ...

Kokkuvõtvalt tunnistati Bundesliga võrdlemine "Midsomeri mõrvadega" skandaalihimuliseks lähenemiseks ja laisaks ajakirjanduseks. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK