Branni peatreener: Teniste ei kuulu enam meie esindusmeeskonda (1)

Taijo Teniste tulevik on Norras ootamatult ebaselgeks muutunud. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise äärekaitsja Taijo Teniste on sattunud koduklubis Bergeni Brannis kummalisse seisu: ehkki tema lepingu lõpuni jääb vaid kolm kuud ja mänguliselt pole eestlasele justkui midagi ette heita, teatas peatreener Kare Ingebrigtsen Norra meediale, et Tenistele ei jagu tema meeskonnas enam ruumi.

"Võin kinnitada, et Taijo ei ole enam esindusmeeskonna liige. Kuid ta on seni olnud Branni ustav teener," teatas Ingebrigtsen teisipäeval BT.no-le antud intervjuus. "Tema perekond reisis tagasi Eestisse ja ka Taijo võib nüüdsest Eestis treenida, kui ta seda soovib," lisas juhendaja. Hetkel viibib Teniste Eesti A-koondise juures ja valmistub tänaseks maavõistluseks Leeduga ning Rahvuste liiga kohtumisteks Põhja-Makedoonia ja Armeeniaga.

Olukorra muudab omapäraseks see, et Branni spordidirektor Rune Soltvedt kommenteeris Teniste olukorda kohalikule väljaandele Bergensavisen lausega: "Ta tuleb koondisepausilt tagasi Bergenisse ja arutame siis, kuidas edasi minna." Peatreeneri ja spordidirektori vastakad laused viitavad võimalusele, et kehvade tulemuste järel on värske juhendaja Ingebrigtsen lihtsalt asunud klubi oma käe järgi kujundama.

Hetkel viibib Teniste Eesti koondise juures ja valmistub tähtsateks Rahvuste liiga mängudeks. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

REKLAAM

Ingebrigtsen asus Lars Arne Nilseni asemel Branni peatreeneri postile tänavu augustis, pärast klubi 1:2 kaotust Valerengale. Järgnenud kolmest liigamängust võideti kaks, ent seejärel on Brann taas viies kohtumises võiduta jäänud. Liigatabelis ollakse praegu 16 meeskonna seas kümnendal kohal, ent üleminekumängudele langemist märkivat 14. kohta edestatakse vaid viie punktiga.

32-aastase Teniste leping kehtib käesoleva aasta lõpuni ning suvise üleminekuakna jooksul seostati teda kõrgliiga punase laterna Aalesundiga. 20 mängust seni vaid ühe võidu saanud Aalesundi juhendab endine Branni peatreener Nilsen, kuid Bergensaviseni andmetel lükkas Teniste ise klubivahetuse ettepaneku tagasi ning soovis hooaja Brannis lõpetada.

Kaheksa aastat Norras põhimees

Alates 2015. aastast tänavuse suveni Branni tüürinud Nilsen oli mees, kes Teniste 2017. aastal Sogndalist Branni tõi. Alates 2011. Norras palliv Teniste on olnud seal kaheksa hooaja jooksul alati põhimeeste seas - esmalt Sogndalis ja kahel viimasel hooajal Brannis, kus tema arvele kogunes vastavalt 23 ja 26 liigamängu, kõik need algkoosseisus.

Käimasoleval hooajal on Teniste platsile pääsenud 20 liigamängust pooltes, olles algrivistuses seitsmel korral. Samas sai ta hooaja alguses peatrauma, mis teda kolmes kohtumises väljaku kõrval hoidis, platsile naasmise järel vigastas ta aga juuli keskel mängus Oddiga kubemelihast ning pidi kohtumisi esimese poolaja järel katki jätma. Samas oli Teniste ülejärgmises voorus tagasi algkoosseisus ning säilitas koha ka järgmiseks kohtumiseks.

Teniste on Norras veedetud hooaegadel olnud alati kindel algkoosseisu kuuluja. Foto: Bergeni Brann

Seejärel Nilseni asemel meeskonda tüürima asunud Ingebrigtseni soosingust välja langemine on olnud aga ootamatult kiire: esmalt kasutas uus juhendaja Tenistet kolm korda vahetusmehena, ent pärast 5. septembri koondisemängus Gruusiaga saadud traumat pole eestlane enam kordagi meeskonna koosseisu kuulunud. Samas on Teniste toonasest vigastusest paranenud, millele viitab ka äsjane koondisekutse. Branni põhiparemkaitsjaks on eestlase asemel kerkinud 27-aastane Jon Helge Tveita, kes varem tegutses hoopis keskväljal.

Võimalusele, et Teniste tulevikku puudutavate ümberkorralduste taga on Ingebrigtseni soov klubi oma käe järgi vormida, viitab seegi, et äsja näitas Brann ust abitreenerile Robert Haugele, kellele see tuli täieliku üllatusena. "Sain hommikul kell kümme jõhkra sõnumi," kommenteeris aastaid Brannis töötanud Hauge toimunut lühidalt BT.no-le.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Steve Kullus   •  
(176.46.60.***)
Tundub, et Lilanderi mängud Floras hakkavad lõppema.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK