Borussia derbis löödi palju väravaid, Hummels tõusis eksklusiivsesse klubisse (0)

Dortmund kaotas Mats Hummelsi juubelimängus Gladbachile. Foto: Scanpix / Ina Fassbender / AFP

Dortmund sai Saksamaa koondisest välja jäänud Mats Hummelsi suures juubelimängus kaotuse, kui Borussia derbis jäädi kuueväravalises lahingus 2:4 alla Mönchengladbachile.

Karjääri 400. Bundesliga mängud pidanud Hummelsi jaoks algas kohtumine kohutavalt, sest Gladbach avas juba neljandal minutil skoori, kui sahistas Julian Hofmann. Julian Brandt vastas sellele 19. minutil, aga viigiseis püsis vaid seitse minutit, sest Ramy Bensebaini viis võõrustajad uuesti juhtima. Seejärel lõi Marcus Thuram Gladbachi juba 3:1 ette, aga poolajapausile mindi Gladbachi 3:2 eduseisus, sest Nico Schlotterbeck lõi Dortmundi kasuks ühe värava tagasi.

Teine poolaeg algas sarnaselt, aga Dortmundi jaoks veel halvemini, sest mängitud oli vaid 37 sekundit, kui Kouadio Kone lõi Gladbachi 4:2 juhtima. 69. minutil oli pall juba viiendat korda Dortmundi võrgus, aga videokohtunikud nägid, et Thuram tegi väravale eelnenud olukorras Hummelsi vastu vea. Gladbachi pidupäeva see aga ei rikkunud, sest Dortmund ei suutnud kaotusseisust välja rabeleda.

Kuueväravalised mängud ei ole Borussia derbis haruldased. Eelmises omavahelises mängus löödi samuti kuus väravat, kui Dortmund võttis 6:0 võidu. Mullu jaanuari alguses oli Gladbach samuti 4:2 parem. Vähemalt seitse väravat löödi selles derbis viimati viis aastat tagasi, kui Dortmund lahkus väljakult 6:1 võiduga.

Dortmund asub liigatabelis 25 punktiga kuuendal ja Gladbach 22 punktiga seitsmendal kohal. Liider Müncheni Bayern on pidanud mängu vähem ja teeninud 31 punkti. Dortmundi ja Bayerni vahele mahuvad Berliini Union, Freiburg, Frankfurti Eintracht ja RB Leipzig.

Mönchengladbach - Dortmund 4:2 (3:2)
4. Jonas Hofmann, 26. Ramy Bensebaini, 30. Marcus Thuram, 46. Kouadie Kone - 19. Julian Brandt, 40. Nico Schlotterbeck