Boriss Dugan 60! Meenutame, kuidas sündis uskumatu rekord (1)

Foto: Rein Murakas

Meistriliiga erakordne rekordimees Boriss Dugan tähistab täna oma 60. sünnipäeva. Tähtpäeva puhul tasub meenutamist, kuidas Lasnamäe Ajaxi vedurist 2011. aastal üldse rekordimees sai.

Tegelikult pidas Dugan rahulikult Ajaxis presidendi ametit ega kippunud sugugi väljakule, tema viimastest mängudest (madalamates liigades) oli möödas juba kuus aastat. Ajaxi erakordselt halb hooaeg ühes koosseisuprobleemidega tingis aga selle, et Dugan pühkis 51-aastaselt putsad tolmust puhtaks ja osales hooaja teises pooles koguni seitsmes meistriliiga mängus.

Mängude sisse sattus ka helgemaid hetki, kui Dugan mängis näiteks 89 minutit Kuressaares, kus 0:0 viigiga teeniti üks oma selle hooaja neljast punktist. Üldiselt ei suutnud ta siiski Ajaxit piinlikest skooridest säästa (hooaja lõpuks kogunes väravate vahe 11:192), kuid vähemalt sai Dugan enda nimele meistriliiga vanuserekordi, olles oma viimases mängus 51 aasta ja 153 päeva vanune. Tagatipuks valisid Soccernet.ee lugejad ta meistriliiga aasta ebaõnnesõduriks.

Ristnurk soovib vanameistrile palju õnne ja jätkuvat jalgpallilusti!

REKLAAM

Boriss Dugani (kaptenipaelaga) rekordimäng Tartu Tammeka vastu. Foto: Rein Murakas

Fotodel kaptenipaelaga Dugan oma rekordimängul. Fotode autor: Rein Murakas

1 kommentaar

mortan   •  
(146.255.182.***)
https://twitter.com/kallepaas/status/1268884653332725765 Meenus, et mul on ka video Dugani väljavahetamisest ja lahkumisest viimases kõrgliigamängus. Palju õnne juubeli puhul!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK