Belgia tegi MM-ist EM-i (1)

Belgia 2:1 võit Brasiilia üle tähendab seda, et MM-il jõuavad poolfinaali vaid Euroopa koondised.

Brasiilia alustas mängu oluliselt aktiivsemalt ja mängijad olid tahtmist täis. Juba esimese kümne minuti jooksul jõudis pall Belgia latti, kui Thiago Silva natuke halvasti tabas. Parema õnne korral oleks sambamehed juba juhtima läinud, ent viik püsis.

Mõneti vastu mängukäiku sai hoopis Belgia kiire avavärava näol oma tahtmise - juba 13. minutil lendas nurgalöök Fernandinho õlast oma väravasse. Manchester City mehe jaoks oli see eriti õnnetu, sest see oli tema esimene (ja ka viimane) algkoosseisumäng tänavusel turniiril.

Kuigi Brasiilia otsis kiiret vastust ning taas mängukõlbulikuks putitatud Marcelo proovis peale lüüa, siis hoopis Belgia sai teise. Romelu Lukaku vedas keskväljalt võimsalt palli üles ning teine City äss Kevin De Bruyne sai võimsa pommlöögiga kirja oma MM-i avavärava.

Teisel poolajal jätkas Brasiilia võimsat üritamist ning nende jokkeriks kerkis Renato Augusto, kes peaga ühe tagasi lõi, aga enamaks ei olnud suuteline ka tema. Omad võimalused avanesid nii Neymaril, Roberto Firminol kui Philippe Coutinhol, aga 90 minutit ja viis lisa jäid nende jaoks väheks.

Belgia kuldsele põlvkonnale tähistab see parimat tulemust, sest kahe aasta eest jõuti EM-il veerandfinaali ning samas kohas jäädi pidama ka eelmisel MM-il. Poolfinaalis ootab neid teisipäeval ees Prantsusmaa. Kuna teisel tabelipoolel on ainult Euroopa riigid, siis tuleb siit kontinendilt ka meister.

Brasiilia - Belgia 1:2 (0:2)
76. Renato Augusto - 13. ov. Fernandinho, 31. Kevin De Bruyne

Hoiatused: 85. Fernandinho, 90. Fagner - 48. Toby Alderweireld, 71. Thomas Meunier
Peakohtunik: Milorad Mažic (Serbia)

Brasiilia: Alisson, Marcelo, Silva, Miranda, Fagner, Paulinho (73. Augusto), Fernandinho, Willian (46. Firmino), Coutinho, Neymar, Gabriel Jesus (58. Douglas Costa).
Varus: Marquinhos, Augusto, Taison, Firmino, Geromel, Luis, Ederson, Cassio, Fred, Casemiro, Danilo.

Belgia: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Meunier, De Bruyne, Witsel, Fellaini, Chadli (83. Vermaelen), Eden Hazard, Lukaku (87. Tielemans).
Varus: Vermaelen, Carrasco, Mignolet, Casteels, Thorgan Hazard, Tielemans, Januzaj, Dembele, Boyata, Batshuayi, Mertens, Dendoncker.