Bayern käis pealinnas turmtuld andmas, aga suurim kahur ei paukunudki (0)

Värava üle rõõmustab Corentin Tolisso. Foto: Scanpix / Imago images / Jan Hübner

Bundesliga liider Müncheni Bayern kõmmutas Berliini Hertha kaitse auklikuks ja võttis 4:1 võidu, kolm punkti sai tabelisse kirja ka tõusujoones liikuv Leipzig.

Statistikaagentuur Opta korjab Euroopa tippliigade kohta andmeid selle sajandi algusest, Bundesliga puhul täpsemalt 2003. aastast. Sestsaadik ei olnud ükski meeskond saanud liigamängu jooksul kirja nii palju täpseid pealelööke kui Bayern täna Hertha vastu - raamidesse lendas koguni 19 külaliste üritust. Kokku tehti 29 pealelööki, mis tähendab, et keskeltläbi prooviti pooleteise tunni jooksul õnne korra iga kolme minuti tagant!

Hertha võrku leidis pall tee neljal korral, seejuures jäi harvaesineval moel kuivale nelja viimase liigamänguga seitse korda skoorinud Robert Lewandowski. Bayerni edu lähima jälitaja Dortmundi Borussia ees on jätkuvalt kuuepunktiline.

Mullune hõbedameeskond Leipzig alustas hooaega kehvalt, kogus end siis, kuid langes sügisese mõõna järel vahepeal taas isegi esikümnest välja. Uut aastat on seevastu alustatud uue hooga ning võidetud kõik neli kavas olnud mängu. Kolmas järjestikune liigavõit tuli 2:0 paremusega Wolfsburgi üle, ehkki väravaid pidi kodumeeskond ootama viimase veerandtunnini. Tabelis tõusti juba kuuendaks, kolmas positsioon on seejuures vaid nelja punkti kaugusel.

Berliini Hertha - Müncheni Bayern 1:4 (1:2)
80. Jurgen Ekkelenkamp - 25. Corentin Tolisso, 45. Thomas Müller, 75. Leroy Sane, 79. Serge Gnabry

RB Leipzig - Wolfsburg 2:0 (0:0)