Bayern astus ühe jalaga veerandfinaali, Chelsea sai käärlöögist võõrsilvärava (0)

Jamal Musiala ja Leroy Sane. Foto: Scanpix / imago images / ULMER / Pressebildagentur

Meistrite liiga valitsev võitja Müncheni Bayern sai kaheksandikfinaali avamängus võõrsil 4:1 võidu Rooma Lazio üle ja astus ühe jalaga veerandfinaali. Atletico Madrid kaotas Bukarestis toimunud "kodumängu" Londoni Chelseale 0:1.

Bayern otsustas avamängu ja suure tõenäosusega edasipääseja juba esimesel poolajal, kui skoorisid Robert Lewandowski, Jamal Musiala ja Leroy Sane. Seejuures on 17-aastane Bayerni poolkaitsja Musiala nüüd läbi aegade noorim inglane, kes Meistrite liigas skoorinud. Teise poolaja algul lõi Lazio Francesco Acerbi omavärava ja Lazio auvärava sepistas Joaquin Correa.

Teises mängus olid vastamisi Diego Simeone ja Thomas Tucheli meeskonnad. See oli Tucheli esimene mäng Chelsea eesotsas Meistrite liigas. Chelsea oli domineerivam pool ja Atletico keskendus pigem kontrarünnakutele. Mängu ainus värav sündis teise poolaja keskpaigas, kui tänavusel hooajal juba kuuenda värava eurosarjas löönud Olivier Giroud skooris käärlöögist.

Atletico "kodumäng" toimus Rumeenias Bukarestis, mitte Madridis kodusel Wanda Metropolitanol, sest Hispaania valitsus otsustas, et Suurbritanniast saabujad on koroonapandeemia tõttu kõrges riskigrupis.

Kordusmängud toimuvad 17. märtsil Münchenis ja Londonis.

Atletico Madrid - Londoni Chelsea 0:1 (0:0)