Bartomeu: hoidsin Messit kinni, sest see oli klubi huvides (0)

Foto: Barcelona Twitter

Barcelona talisman Lionel Messi soovis sel suvel klubiga hüvasti jätta, kuid president Josep Maria Bartomeu andis endast kõik, et nii ei juhtuks. Juriidiliste nõksude abil see õnnestuski.

Messi üritas lahkumiseks kasutada lepingusse sisse kirjutatud punkti, mille kohaselt on tal õigus iga hooaja järel vaba mehena minema jalutada, kuid seoses koroonaviirusega venis jalgpalliaasta tavapärasest pikemaks. Sellest tulenevalt väitis Barcelona, et õige kuupäev on möödas ja Messi vabastamiseks tuleb maksta 700 miljoni euro suurune väljaostuklausel. 

Ligi kaks nädalat kestnud patiseisu lõpetuseks otsustas argentiinlane, et ei soovi pikaaegse koduklubi vastu kohtusse minna ja jääb paigale veel üheks aastaks. Samas oli ta ülimalt kriitiline ja kuulutas, et Bartomeu "ei pidanud sõna". Seni polnud president saagat kommenteerinud, kuid nüüd tegi ta suu lahti.

"Meie soov oli alustada uut projekti koos Messiga ja seega ei alustanud me isegi mingeid läbirääkimisi," selgitas Bartomeu. "Mind on süüdistatud selles, et soovisin Messi lahkumist klubi finantside tasakaalustamiseks. See pole tõsi - panime klubi huvid esikohale ega tahtnud otsest rivaali tugevdada. Tegime otsuse, mille puhul oskasime kriitikat ette näha."

REKLAAM

"Mõistan kõigi vaatenurka, empaatia on oluline. Leo sai põhjusega vihaseks, kaotuseid ei tohikski aktsepteerida. Oleme kõik seetõttu vihased olnud. Aga lepingus oli tõesti kuupäev, mil ta pidi ütlema, kas soovib minna. Ta ei öelnud midagi ja nii ongi. Tahame kõik, et ta Barcelonas karjääri lõpetaks."

Bartomeu märkis ühtlasi, et ei kavatsenud kordagi tagasi astuda ja avaldas lootust, et 2020/21 hooaeg toob klubi auhinnakappi mõne trofee juurde. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK