Barcelona võidule heitis varju peale Messi vigastus (0)

Barcelona teenis üle pika aja esimese võidu liigas ja läks tabelit juhtima, aga Lionel Messi vigastus heitis tumeda pilve võidutähistustele.

Barcelona võttis kodus vastu Sevillat ja õhtu sai igati positiivse alguse, kui Philippe Coutinho klubi juba teisel minutil juhtima viis. Lionel Messi lisas 12. minutil veel omalt poolt värava, aga vaid neli minutit hiljem kukkus õnnetu kokkupõrke järel valusalt käe peale ja pidi väljakult lahkuma.

Barcelona hoogu Messi vigastus ei pidurdanud ja 63. minutil realiseeris Luis Suarez kindlalt penalti. Sevilla sai ühe värava Pablo Sarabia kaudu tagasi, aga Ivan Rakitic kindlustas Barcelona võidu 88. minutil. Luis Muriel lõi lisaminutitel Sevilla kasuks veel ühe värava, aga enamaks klubil aega ei jäänud.

Atletico Madrid reisis Villarreali, et üritada liiga tippu tõusta. Atletico plaan hakkas juba täide minema 51. minutil, kui Filipe Luis jõudis Antoine Griezmanni karistuslöögi järel tekkinud paanikas palli väravasse lüüa. 65. minutil hiljem aga viigistas Villarreal, kui Mario Gaspar sai kastis löögile.

Valencia ja Leganes ei suutnud omavahel võitjat selgitada ja mängisid välja 1:1 viigi. Valencia oli statistiliselt tugevam meeskond, aga leidis end 63. minutil 0:1 kaotusseisus, kui Gerard Gumbau realiseeris Leganese poolt penalti. Alles 85. minutil leidis Valencia Jose Gaya kaudu viigivärava.

Valencia - Leganes 1:1 (0:0)