Barcelona väravast sai VAR-i abil penalti (0)

Alavesi ja Barcelona kohtumine Hispaania kõrgliiga 34. voorus pakkus kummalise VAR-juhtumi, mis aitas vormistada Barcelona 2:0 võitu.

Barcelona peatreener Ernesto Valverde andis Ivan Rakiticile puhkepäeva ning tõi Lionel Messi, Jordi Alba ja Arthuri sisse pingilt, kuid see järjekordset võitu ei vääranud. Teise poolaja alguses löödi kuue minutiga kaks väravat ja sellest piisas. Eriskummaline oli Barcelona teine tabamus, mis kanti penaltist Luis Suarezi arvele.

Lugu rullus lahti karistuslöögist paremalt äärelt, mis kukkus karistusalas ette Gerard Piquele. Keskkaitsja surus palli võrgu poole, aga suluseisus Samuel Umtiti toppis vahele ka enda jala. VAR-i vaatama läinud kohtunik aga ei jõudnudki otsusele, kas Umtiti puutus palli, sest esialgu märkamata jäänud Tomas Pina käega mängu eest määrati Barcelona kasuks hoopis penalti.

Tiitlist lahutab Barcelonat nüüd vaid kolm punkti või Atletico üks vääratus. Hispaania kõrgliigas kohtutakse nädalavahetusel Levantega, uuel nädalal ootab aga Meistrite liiga poolfinaal Liverpooliga.

Deportivo Alaves - Barcelona 0:2 (0:0)